29 שנות מאסר ליצחק שפק שרצח את פרודתו עליזה בנתניה ב-2018

בית המשפט המחוזי מרכז גזר על שפק גם פיצוי כספי של 258 אלף שקלים, שיינתן לילדיו בגין הרצח שאירע לפני שנתיים וחצי. "הגיע לדירתה של עליזה - ודקר אותה 15 פעמים עם סכין באורך 19 ס"מ"

 עליזה ויצחק שפק
עליזה ויצחק שפק | צילום: חדשות 13

בית המשפט המחוזי מרכז גזר היום (חמישי) 29 שנות מאסר על יצחק שפק, שרצח את פרודתו עליזה בביתה בנתניה בדקירות סכין באוקטובר 2018. הפרקליטות ביקשה לגזור עליו עונש מאסר, אך השופטים החליטו על 28.5 שנים מיום מעצרו, והוסיפו חצי שנה בשל הפעלת תנאי של מאסר בן חצי שנה.

נוסף על כך, נגזר על שפק מאסר על תנאי של שנה, שיהיה תקף שלוש שנים לאחר שחרורו מהכלא, וכן פיצוי כספי של 258 אלף שקלים לשלושת ילדיו. שפק הורשע במסגרת הסדר טיעון שבמסגרתו הודה במעשה.

מעצרו של יצחק שפק החשוד ברצח פרודתו עליזה
מעצרו של יצחק שפק שרצח את פרודתו עליזה | צילום: חדשות מקור אמין

מכתב האישום נגדו עלה כי בני הזוג הסתכסכו, ועליזה הביעה את רצונה להתגרש. במאי 2018, עזבה את הבית המשותף שלהם ועברה להתגורר עם בתה. לאחר אחד הוויכוחים בין השניים, הגיע שפק אל דירתה של עליזה, ודקר אותה 15 פעמים עם סכין שאורך הלהב שלה היה 19 סנטימטר.

"הרצח של המנוחה בת ה-53 גזל מבני המשפחה בת, אם ואחות, וזרע במשפחה הרס, אובדן ואבל עמוק שגרמו טלטלה קשה לכל אחד מבני המשפחה ולמשפחה כמכלול", נכתב בפסק הדין. "עליזה הייתה אישה חרוצה, מלאת חיים, נדיבה, טובת לב, אוהבת את בני משפחתה ונאהבת על ידם. הסתלקותה הותיר בנפש כל אחד מהם שברון לב וחלל גדול".