חשד לשוחד נגד נתניהו? בכלל לא בטוח

לאחר החתימה על הסכם עד המדינה עם ארי הרו, בסביבת היועמ"ש מבהירים כי הרו לא מוביל לפריצת דרך במה שנוגע לתיק 1000, תיק המתנות וכי תרומת הרו בתיק "מוגבלת"

שוחד? בסביבת היועמ"ש היו מעדיפים לומר "חשוד בטובות הנאה": שבוע בדיוק לאחר החתימה הדרמטית על הסכם עד המדינה עם ארי הרו, גורמים במערכת אכיפת החוק מבהירים כי הרו לא מוביל לפריצת דרך - לפחות בכל מה שנוגע לתיק 1000, תיק המתנות. תרומתו של הרו מוגדרת "תרומה מוגבלת" בתיק וכי לא בטוח שיהיה כתב אישום בפרשה. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת לו הדבר היה תלוי במנדלבליט, המילה "שוחד" לא הייתה מופיעה בצו איסור הפרסום בשבוע שעבר בו נודע על חתימת הסכם עד המדינה עם ארי הרו, אלא הגדרה כללית של "טובות הנאה". קבלת טובות הונאה היא העניין - ולאחר מכן יסווגו אותו לעבירה של שוחד, מרמה, הפרת אמונים או אולי כלום. גורמי אכיפה מוסרים כי עדות הרו מהווה תרומה מסוימת אבל "מוגבלת", לא פריצת דרך ולא הכרעה אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה. הסכם עד המדינה נחתם כי אין כמעט אפשרות אחרת לקבל מידע אודות ראש הממשלה, למעט מאדם שכה קרוב אליו. השם החדש והמפתיע בפרשת 2000 בתוך כך, פרסם הערב (שישי) כתבנו גיא פלג התפתחות נוספת בתיק 2000, פרשת השיחות בין ראש הממשלה נתניהו למו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס: מתברר כי איש העסקים לן בלווטניק, הבעלים של RGE המחזיקה בין היתר במניות ערוץ 10 וערוץ הספורט, הוזכר על ידי נתניהו כקונה פוטנציאלי של "ידיעות אחרונות" במהלך השיחות בינו לבין מוזס. בזמן הקרוב תבקש המשטרה תבקש לגבות עדות ממנו בפרשה. עוד דיווחנו הערב כי הראיות שמצטברות בתיק שוללות את גרסת נתניהו לפיה הוא רק ניסה להתל במוזס.
שם חדש בתיק 2000. לן בלווטניק
שם חדש בתיק 2000. לן בלווטניק
בתחילת השבוע פרסמנו לראשונה את הדברים שאמר ראש הסגל לשעבר של נתניהו שחתם על הסכם עד מדינה, ארי הרו, בהם התייחס גם לפרשת 2000: "ההגדרה של עד מדינה זה מישהו מבפנים שבא ומתהפך על הבוס שלו. זה לא נכון. תיק 2000 זה לא פרשיה שאני פתחתי. זה משהו שבעל כורחי נפל עליי כשהייתי שם. היכולת שלי לדבר או לדבר עם המשטרה זה לא רלוונטי".
מסר פרטים חדשים בתיק 2000. ארי הרו (פלאש 90, מרים אלסטר)
מסר פרטים חדשים בתיק 2000. ארי הרו (פלאש 90, מרים אלסטר)
הרו מסר עדויות מפורטות ובהן ראיות לכאורה המאפשרות להעמיד את נתניהו לדין בתיק 2000. בשבוע שעבר, פרסמנו כי המשטרה תמליץ להעמיד לדין את נתניהו באשמת שוחד בתיק הזה: מה שקידם את התיק הן פעולות משמעותיות שביקש ראש הממשלה מהרו לבצע בעקבות השיחות עם נוני מוזס.
שם חדש בפרשה ישנה. נתניהו ומוזס (פלאש 90 / מירם אלסטר , קוקו)
שם חדש בפרשה ישנה. נתניהו ומוזס (פלאש 90 / מירם אלסטר , קוקו)
בשבוע שעבר חשפנו כי תיק 2000 הולך וצובר תאוצה לרעת נתניהו - מכיוון שמתברר שבעדות השנייה של שלדון אדלסון, בעלי העיתון "ישראל היום", הוא סיפר לחוקרי המשטרה על כך שנתניהו פנה אליו וביקש לבדוק את האפשרות לבטל את מוספי סוף השבוע של החינמון. הבקשה באה בהמשך לשיחות והמגעים שנתניהו ניהל מאחורי גבו של אדלסון עם המו"ל של ידיעות אחרונות נוני מוזס - ויש לכך משמעות כבירה בתחרות בין שני העיתונים ולתיק המתנהל נגד נתניהו.