פרקליטו של ראש הממשלה מסר עדות במשטרה

עו"ד דוד שמרון, קרוב משפחתו של ראש הממשלה שמייצג אותו, זומן למשטרה למסור עדות. שמרון התייצב על מנת להשיב לשאלות החוקרים בתיקים 1000 ו-2000

עו"ד דוד שמרון ונתניהו, ארכיון
עו"ד דוד שמרון, פרקליטו וקרוב משפחתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, התייצב היום (שני) במשטרה - על מנת למסור עדות בפרשות בהן נחקר נתניהו. שמרון נשאל על הידוע לו בתיק 1000 - פרשת טובות ההנאה - ותיק 2000, שעוסק בשיחות של נתניהו עם מו"ל ידיעות אחרונות, ארנון (נוני) מוזס. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת בתיק 1000 נדרש שמרון להתייחס לטענת ראש הממשלה לפיה אין בעיה משפטית בקבלת מתנות ממילצ'ן. בפרשה 2000 שמרון התבקש להתייחס לטענות שהעלה ראש הממשלה בחקירתו, לפיהן הוא זה שהנחה אותו להקליט את הפגישות שקיים עם נוני מוזס. עדותו של שמרון לא נוגעת ל"תיק 3000" - פרשת הצוללות - בה נקשר שמו.
ארנון מילצ'ן, ארכיון
ארנון מילצ'ן, ארכיון | צילום: רויטרס
לפני כשבועיים פורסם כי איש העסקים ארנון מילצ'ן ניסה להגן על ראש הממשלה בנימין נתניהו בעדות המשלימה שנתן בתיק 1000: הדיווח נגע להשלמה לעדות המרכזית שמסר מילצ'ן לפני 5 חודשים.. לא היה שינוי מהותי בעדות השנייה שלו במשטרה, הוא לא חזר בו מדברים שאמר בעדות הראשונה, ולכן התמונה שהצטיירה אז, על המתנות שהעביר לבני משפחת נתניהו, נותרה בעינה לפי ההערכות. למרות הדיווחים, נותרה ההערכה שבמשטרה מתגבשת ההמלצה להעמיד לדין את נתניהו בתיק 1000. יש לכך עוד שלוש סיבות נוספות, מעבר לעובדה שמילצ'ן לא שינה בעיקרה את העדות שלו: הסיבה הראשונה היא הדס קליין, העוזרת האישית של מילצ'ן, שהעידה עדות מפורטת וממושכת. הסיבה השנייה היא הנהג של מילצ'ן, שאף הוא העיד עדות מפורטת. הסיבה השלישית היא אותם מסמכים שמתעדים את רכישת המתנות שאחר כך הועברו לבית משפחת נתניהו. שלושת אלה נותרו בעינם והם מהווים נדבך מרכזי בתיק.