פרסום ראשון: נתניהו ייחקר היום בפעם הרביעית

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייחקר בפעם הרביעית - ככל הנראה בשתי פרשות, תיק 1000 ותיק 2000. רק בשבוע שעבר טענו מקורבים לחקירה: יש קושי לקבוע מועד לחקירה

נתניהו ייחקר שוב מחר

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייחקר היום (שני) בפעם הרביעית - כך פורסם אמש (ראשון) לראשונה במהדורה המרכזית. ככל הנראה, החקירה צפויה לעסוק בשתי הפרשות בהן נחקר נתניהו עד כה: פרשת המתנות - תיק 1000 והמפגשים עם נוני מוזס - תיק 2000.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשלב זה לא ניתן לקבוע האם זו חקירתו האחרונה של נתניהו - ולפי ההערכה הזהירה ייתכן שהוא יידרש לחקירה נוספת. צוות החוקרים, בראשות תנ"צ כורש ברנור, יתייצבו במשרדו של נתניהו בשעות הצהריים.

במקביל נמשכים מאמצי החוקרים לתאם מועדים לחיקורי דין בחו"ל לשני העדים המרכזיים - ג'יימס פאקר וארנון מילצ'ן. גם בתיק 2000 טרם נגבתה גרסה משלדון אדלסון, בעלי העיתון "ישראל היום".

ב"אולפן שישי" פורסם שלשום כי החוקרים מבקשים לתאם מועד לחקירה נוספת של נתניהו בפרשת המתנות, הידועה גם בכינויה "תיק 1000" - זאת עקב הנסיעות הרבות של נתניהו לחו"ל - אלה שהיו ואלה שמתוכננות לתקופה הקרובה.

[brightcove_iframe video_id='20panel_new_vtr2_n20170127_v1' autoplay='1' credit='אולפן שישי: פרשיות נתניהו' desc='' kid='' duration=''']

במשטרה התקשו לאחרונה לתאם עם לשכת רה"מ מועד לשם כך: משא ומתן התנהל בין המשטרה ללשכת רה"מ בעניין זה ובמשטרה הבהירו כי כל חשוד אחר בפרשה מעין זו שהוא אינו ראש ממשלה, היה נחקר כבר מזמן.

לא רק נסיעות נתניהו מעכבות את התקדמות החקירה, אלא גם קשיים בתיאום חיקורי דין בחו"ל של שני העדים המרכזיים בפרשה: ג'יימס פאקר, שבמקרה שלו קיים קושי מסיבות אישיות רפואיות וארנון מילצ'ן - שלא ברור מדוע לא מצליחים לקבוע עמו מועד לביצוע ההליך.

עקב הקשיים הללו, במשטרה מעריכים כי חקירת תיק המתנות לא תסתיים עד סוף חודש מרס, כפי שסברו בתחילה - אלא רק במהלך חודש אפריל. ההערכה המרכזית לפיה ככל הנראה תמליץ המשטרה על העמדה לדין של נתניהו בפרשה לא השתנתה.

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר שלשום בתגובה: "לפני כמה חודשים הודיעה המשטרה שלא יהיו יותר המלצות שלה להעמדה לדין. אבל במקרה של ראש הממשלה נתניהו - הכל מותר. רק לפניחודש תדרכה המשטרה באופן בוטה שבתיק 1000 התגבשה המלצה להעמיד לדין, ואילו עכשיו הם מתדרכים שצריכים לחקור עוד ועוד. בשביל מה צריכים להמשיך לחקור אם הם מתדרכים שבכל מקרה ימליצו על העמדה לדין? ככה זה כשמגיעים מראש עם מסקנה, והיא מתנגשת עם העובדות. כפי שאמרנו תמיד: לא יהיה כלום כי אין כלום".

החקירה התעכבה. נתניהו ומילצ'ן
החקירה התעכבה. נתניהו ומילצ'ן | צילום: חדשות 2