גורמים בבית היהודי: "חשים גועל מהבקשה לפגוע בבנט"

במפלגת הבית היהודי זועמים על הפרסום ב"הארץ" לפיו נתניהו התלונן בפני מוזס על הסיקור לו זוכה בנט ב"ידיעות אחרונות" - טענה שהובילה לכתבה שתקפה בחריפות את השר

מחריף המשבר? נתניהו ובנט
הקרבות בקואליציה מתחדשים בעקבות הפרטים החדשים מתיק 2000: אמש (חמישי) דווח בעיתון "הארץ" כי נתניהו התלונן ב-2014 בפני מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס על הסיקור שמקבל נפתלי בנט, ובפגישתם הבאה הציג מוזס כתבה שפוגעת בבנט וטען כי העניין "טופל". היום (שישי) הגיבו בזעם גורמים בבית היהודי לפרסום ואמרו: "חשים תחושת גועל וקבס מבקשת נתניהו מנוני מוזס לפגוע בבנט". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת "אנו המומים שבעיצומה של ברית הוא הלך ועשה זאת", הוסיפו הגורמים במפלגתו של בנט. העיתונאי גידי וייץ דיווח אמש כי באחת הפגישות בין נתניהו למוזס התלונן ראש הממשלה על היחס שמעניק "ידיעות אחרונות" ליריבו הפוליטי נפתלי בנט - ואף רמז כי הוא מעוניין שהבית היהודי, מפלגתו של בנט, תוחלש.
''העניין טופל''. מוזס
''העניין טופל''. מוזס | צילום: (פלאש 90, קוקו)
בפגישה מאוחרת יותר הציג מוזס מחווה שעשה לנתניהו: כתבה ב"ידיעות אחרונות" התוקפת את נפתלי בנט. לפי הפרסום, מדברי מוזס לפיהם נתניהו יכול לכהן כראש הממשלה "כמה שירצה" השתמע גם כי יהיה מוכן לפגוע בתדמיתם של יריבים פוליטיים, בהם בנט. נתניהו טען בפני מוזס כי הוא מגונן על בנט ועל משה כחלון ו"עוטף אותם בצמר גפן". מוזס אמר בפגישה הבאה כי "נושא בנט טופל" והציג את הכתבה כראיה. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כבר הבהיר שהסוגיה המרכזית שהוא יבחן, כאשר יחליט האם להגיש כתב אישום, תהיה סוגיית התמורה שקיבל או לא קיבל נתניהו ממוזס בתמורה לשינויים שהציע לבצע בעיתון "ישראל היום". וייץ ציין הכתבה אליה ככל הנראה התייחס מוזס פורסמה ב-7 בדצמבר 2014, יום לפני פיזור הכנסת הקודמת: הכותרת עסקה במיעוט הקמת מעונות היום, ונכתב בה כלפי בנט "הצהרות לחוד - ומעשים לחוד". בנט זעם אז על הפרסום ומיהר להגיב בעמוד הפייסבוק שלו. "אתר ynet יורים בי כרגע כדור שקר בראש - בתקופה הקרובה תצפו למתקפת עליהום תקשורתית על הבית היהודי בכלל ועליי בפרט". עוד פרסם וייץ כי השניים - נתניהו ומוזס - צפויים להיחקר בקרוב שוב במסגרת הפרשה המכונה תיק 2000. לפי הדיווח, המשטרה מתכוונת לגבות בקרוב מעבר לים עדויות ממספר אנשים ששמותיהם הוזכרו בהקשר לפרשה, בהם בעלי "ישראל היום" שלדון אלדסון ואילי הון שנתניהו ניסה לפי החשד לשכנע לרכוש חלק מ"ידיעות אחרונות". עורכות הדין נוית נגב ואיריס ניב סבאג, עורכות הדין של מוזס, מסרו לעיתון "הארץ" שהן מנועות להתייחס לנושא. מטעמו של נתניהו נמסר שכל פעולותיו נעשו באופן קפדני ועל פי החוק. ראש הממשלה נתניהו מסר בתגובה: "שוב אנו נתקלים בהדלפות מגמתיות שמסלפות את התמונה הכוללת כדי לפגוע בראש הממשלה נתניהו וכדי להפעיל לחץ פסול על הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה. מטבע הדברים איננו יכולים להתייחס לפרטים ספציפיים, אבל אנו חוזרים ואומרים: לא יהיה כלום כי אין כלום'".