אישום נגד מטפלות מהצפון: התעללו בפעוטות והפעילו מעון ללא רישיון

כתב אישום הוגש נגד נואל עתאמלה וופא בסול, תושבות כפר ריינה, בגין התעללות, תקיפה והזנחת פעוטות, והפעלת המוסד בביתה של אחת הנאשמות ללא אישורים מתאימים. על פי כתב האישום, המטפלות נהגו להטיל אימה על הפעוטות, להכות אותם ולמשוך בחוזקה בשיערם. כתב אישום הוגש גם נגד בן זוגה של אחת מהן, בגין איומים ברצח על העדה העיקרית בתיק

מצלמה בפעוטון
אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק

כתב אישום הוגש הבוקר (ראשון) נגד שתי מטפלות, נואל עתאמלה בת 42 וופא בסול בת 42, תושבות כפר ריינה, בגין התעללות בקטין, תקיפת קטין, הזנחת ילדים והפעלת מעון ללא רישיון במשך חמש שנים.

על פי כתב האישום שהגישה עו"ד לונה מטר, במשך חמש שנים הפעילו וניהלו עתאמלה ובסול מעון יום לפעוטות "אלחודן אלדאפי" בביתה של עתאמלה בכפר ריינה ללא רישיון הפעלה. במעון טופלו כ- 32 פעוטות שגילם בין כשלושה חודשים ועד כשלוש שנים.

בכתב האישום מתואר כיצד נהגו הנאשמות בהזדמנויות רבות להטיל אימה על הפעוטות, להכות בסטירות את הפעוטות בפניהם וראשם, להשליך נעליים לעברם, למשוך בחוזקה בשיערם, וגם נהגו לצעוק ולקלל את הפעוטות.

במשך חודשים מנעו הנאשמות מהוריהם של הפעוטות להיכנס למעון, והזניחו את הפעוטות בכך שהתעלמו מהבכי שלהם, מנעו מהם לשטוף את ידיהם ולהוריד את המים בשירותים לאחר עשיית צרכיהם, האכילו אותם בעודם עומדים, האכילו מספר פעוטות בצלחת וכפית משותפת, וכן נהגו להחליף להם חיתולים באותו חדר בו אוכלים ומשחקים.

באחד המקרים, כך תואר בכתב האישום, הקיאה אחת הפעוטות ובסול דרשה מהסייעת לשטוף את ידיה של הפעוטה באמצעות כלור. הסייעת סירבה וניקתה את גופה של הפעוטה באמצעות נייר רטוב. בהמשך אף דרשה בסול מהסייעת לנקות את הצלחת והכפית, בהם אוכלים הפעוטות, באמצעות הסמרטוט בו ניקתה את הרצפה.

המטפלות דרשו ואף עודדו פעוטות שיכו אחד את השני כעונש על מעשיהם, נטען בכתב האישום, זרקו עליהם נעל ובקשו מפעוטות אחרים להביא את הנעל כדי שיזרקו אותה שוב. המטפלות קיללו את הפעוטות קללות קשות ואף אמרו "כבר הרבצתי לך 100 פעמים, תביאו לי אותה","אם אני שומעת את הנשימה שלך אוי ואבוי לך", "אתה ילד סאפל סאיב ומונחט" ("ילד שפל ונחות").

בתוך כך, כנגד בן זוגה של עתאמלה הוגש ביום שלישי האחרון כתב אישום המייחס לו עבירה של איומים ברצח נגד העדה העיקרית בתיק וכן עבירות של הדחה בחקירה ושיבוש מהלכי משפט בכך שהוא פנה להורים של הפעוטות וניסה לגרום להם לחזור בהם מתלונתם.