אתמול דיווחה רשת אל-ג'זירה מפי מקור איראני כי הפעולה היא "חציית קו אדום שישנה משוואות רבות". עוד אמר המקור: "האחראים לפעולה ישלמו מחיר יקר".

הרכב שבו נסע הקצין שחוסל באיראן
הרכב שבו נסע הקצין שחוסל באיראן

מוקדם יותר פורסם בחדשות 13 כי קצין משמרות המהפכה שחוסל שלח, בין היתר, את מנסור רסולי להתנקש בקונסול הישראלי באיסטנבול. רסולי, סוחר סמים איראני, נעצר ונחקר לאחרונה באיראן, והודה בחקירתו כי פעל מטעם הכוחות המיוחדים של משמרות המהפכה, "כוח קודס", במטרה להתנקש במספר גורמים מערביים באירופה. חקירת המתנקש התבצעה על ידי המוסד בביתו על אדמת איראן ובסיומה הוחלט לשחררו ולא לחטוף אותו. רסולי נשמע בהקלטה מודה שפעל בשליחות איראן ומשמרות המהפכה.

כמו כן, בין יעדיו היו מפקד בכיר בכוחות האמריקנים בגרמניה, דיפלומט ישראלי העובד בקונסוליה בטורקיה, ועיתונאי צרפתי. הוא העיד שנשלח להקים רשת מבצעית מקרב גורמים זרים. עוד הוא אמר כי הוא נשלח להתנקש בחייהן של שלוש מטרות מערביות עבור הרפובליקה האיסלאמית.

מנסור רסולי
מנסור רסולי, האיראני שנחשד במעורבות לניסיון ההתנקשות במספר דיפלומטיים על אדמת אירופה | צילום: ערוץ ''איראן אינטרנשיונל''

מוקדם יותר דיווחה סוכנות הידיעות "תסנים", המקורבת למשמרות המהפכה, דיווחה כי סיאד חודאיי, קצין בכיר במשמרות המהפכה, חוסל על-ידי שני רוכבי אופנוע ברחוב מוג'הדין א-איסלאם בטהרן. לפי משמרות המהפכה, חמישה כדורים נורו לעבר הקצין: שלושה פגעו בראשו ושניים בידו. לפי הדיווח, החיסול אירע ב-16:00 (שעון מקומי).

ב"תסנים" הוסיפו כי ההתנקשות התרחשה ליד ביתו של הקצין וכי כוחות הביטחון פתחו במצוד אחר היורים. באיראן טענו עוד כי "סוכנים שפעלו למען ישראל נעצרו בחשד לחיסול". בהודעת משמרות המהפכה נכתב כי "ההתנקשות פעולת טרור שעומדים מאחוריה גורמים השייכים ל'כוחות היהירות העולמית' (כינוי למדינות המערב)".

זירת החיסול באיראן
זירת החיסול באיראן