בשליחות דאע"ש: "תכננו את פיגועי ה-9/11 הבאים"

שלושה בני אדם נעצרו בחשד שתכננו לבצע פיגוע משולב בניו יורק בשליחות דאע"ש. בין המטרות - כיכר "טיימס", הרכבת התחתית ואולם הופעות

כיכר טיימס סקוור בניו יורק | צילום: רויטרס
סיכול של תא טרור בארה"ב: משרד התובע הכללי בארה"ב דיווח אמש (שבת) על מעצרם של 3 בני אדם שתכננו להוציא לפועל פיגוע משולב ברחבי ניו יורק, במהלך הקיץ של השנה שעברה, בשליחות דאע"ש. על פי הדיווח, השלושה, שנעצרו בשלוש מדינות שונות, תכננו "ליצור את פיגועי ה-9/11 הבאים". לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק התוכנית לפיגוע תוכננה לצאת לפועל בקיץ 2016. לפי מסמכי בית המשפט הפדרלי, המתקפה הייתה אמורה לכלול הנחת פצצה רבת עוצמה ב"טיימס סקוור" וברכבת התחתית, בעוד המפגעים עצמם יבצעו ירי לעבר אזרחים במהלך הופעות מוזיקה. עם זאת, התוכנית הוגדרה על ידי הרשויות בארה"ב כ"תכנון תיאורטי", ולא כמבצע שהיה בשלב קרוב לצאת לפועל. על פי הודעת התובע הכללי, אחד המתכננים, אזרח קנדי בן 19, קנה לכאורה חומרים להרכבת פצצה לטובת המתקפה. מעורבותו של סוכן סמוי מה-FBI, שבפניו התוודה הצעיר על תכניתו, סייעה להפלת כל תא הטרור וסיכול התכנית. "הוא הביע בפני הסוכן רצון לבצע מתקפה בסגנון הפיגועים בפריז ובריסל", נמסר בהודעה.
''ככה עשו בפריז'', אירוע הירי בפריז | צילום: רויטרס
אותו צעיר אזרח קנדה, עבדולרחמן אל-בהנסוואי, צוטט כמי שאומר לסוכן האמריקני הסמוי שהוא מתכוון "ליצור את פיגועי ה-9/11 הבאים", והביע את רצונו לבצע פיגוע ירי במהלך הופעה. "נגיע עם הרובים בידיים, ככה עשו בפריז", צוטט הצעיר.
''רצו ליצור את ה-9/11 הבאים'', אסון התאומים | צילום: רויטרס
שותפיו לתוכנית, אזרח אמריקני בן 19 המתגורר בפקיסטן וחברו תושב הפיליפינים בן 39, נעצרו גם הם בחשד למעורבות וסיוע לתכנון הפיגוע כבר בשנה שעברה.