נשיא ארה"ב דונלד טראמפ: "ייתכן עימות גדול עם צ.קוריאה"

נשיא ארה"ב התייחס למשבר סביב תכנית הגרעין וניסויי הטילים של פיוניאנג והזהיר כי "מלחמה גדולה מאוד היא תרחיש אפשרי"

טראמפ, ארכיון
טראמפ, ארכיון | צילום: רויטרס
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר הבוקר (שישי) בריאיון שערך עבור סוכנות הידיעות "רויטרס" כי אין לזלזל באפשרות של עימות צבאי עם צפון קוריאה. זאת על רקע המתיחות הגוברת בין שתי המעצמות סביב נושא הגרעין. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת "יתכן ונמצא את עצמנו בעימות גדול, גדול מאוד, עם צפון קוריאה", אמר הנשיא לסוכנות הידיעות רויטרס. עם זאת הדגיש כי הוא מעדיף למצוא דרך לפרק את המדינה מנשק גרעיני בדרכי שלום. "נשמח לפתור דברים בצורה דיפלומטית, אך זה מאוד מסובך", אמר.
לפרק מנשק גרעיני, טראמפ
לפרק מנשק גרעיני, טראמפ | צילום: רויטרס
טראמפ דיבר בחום על הנשיא הסיני שי ג'ינפינג, מי שבעבר ספג ממנו ביקורת על כך שהוא לא עושה מספיק על מנת לפתור את המתיחות ההולכת וגוברת עם הדיקטטורה המבודדת. עתה התייחס אליו טראמפ כמי ש"עושה מאמצים כבירים לפתרון המשבר". "הוא בהחלט לא רוצה לראות מהומות ומוות", אמר טראמפ על הנשיא הסיני. "אני יודע שהוא רוצה להיות מסוגל לעשות משהו, אך יתכן והוא לא יכול".
''רוצה אך לא יכול'', ג'ינפינג
''רוצה אך לא יכול'', ג'ינפינג | צילום: רויטרס
  במהלך הריאיון סיפר הנשיא כי מערכת ההגנה מפני טילים שנפרסה בדרום קוריאה תעלה כמיליארד דולרים. הנשיא גם אמר שביקש מדרום קוריאה לשלם עבור המערכת. "יידעתי את הקוריאנים שזה יהיה ראוי שהם ישלמו על המערכת", הסביר הנשיא. "זו מערכת של מליארד דולר, זו מערכת מדהימה, מיירטת טילים ישר מהשמיים". על רקע האיומים האמריקנים המופנים לעבר קוריאה הצפונית. בכיר במדינה המסוגרת מבטיח שהניסויים הגרעיניים במדינה לא ייפסקו. "הניסויים לא יופסקו כל עוד ארצות הברית ממשיכה בתוקפנות שלה", אמר סוק קול וון בריאיון לרשת CNN. הבכיר סירב לאשר מתי יתקיים הניסוי הגרעיני השישי של קוריאה הצפונית. "ההחלטה תתקבל בגלל אירועים מבחוץ", טען. אתמול הוזמנו כל חברי הסנאט האמריקנים לתדרוך מודיעני בנוגע לצפון קוריאה. התדרוך זכה לשבחים מסנאטורים מסוימים שכינו אותו "מאיר עיניים", לעומת ביקורות חריפות של סנאטורים נוספים שתהו לגבי הערך של תדרוך שכזה.
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ