ארה"ב: המצוד אחרי "רוצח הפייסבוק" מתרחב

כבר יותר מיממה שהמשטרה בארה"ב מחפשת אחרי "רוצח הפייסבוק", סטיב סטיבנס, שהעלה לרשת החברתית תיעוד שלו רוצח קשיש - ונמלט

זמן צפייה: 00:35
המצוד אחר "רוצח הפייסבוק", סטיב סטיבנס, הופך למצוד ארצי: המשטרה ביקשה מתושבי אוהיו, אינדיאנה, מישיגן, ניו יורק ופנסילבניה לשמור על עירנות, לאחר שטרם הצליחו לתפוס את מי שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו תיעוד של רצח אותו לכאורה ביצע. בסרטון אחר שהעלה לרשת החברתית התרברב כי רצח בעבר 13 אנשים - וכי בכוונתו לרצוח עוד. לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק המצוד אחרי סטיבנס, בן 37, החל באוהיו לאחר שהעלה תיעוד שלו רוצח את רוברט גודווין בן ה-67 בעודו צועד לביתו לאחר ארוחת הפסחא. בניגוד לדיווחים ראשונים על המקרה, סטיבנס לא שידר את הרצח בשידור חי, אלא העלה תיעוד שלו לאחר המעשה, שם הוא נראה מכוון אקדח לפלג גופו העליון של הקשיש ויורה בו למוות. תוך שלוש שעות הוסר הסרטון מהרשת, ומשפחתו של גודווין ביקשה מהגולשים לא להפיץ גרסאות שלו מתוך כבוד למת.
סטיבנס. מצוד ארצי
סטיבנס. מצוד ארצי
בתוך כך, בני משפחתו של גודווין אמרו פומבית כי הם סולחים לסטיבנס, ומבקשים ממנו להסגיר את עצמו. "אני לא רואה לראות אותו מת, כל מה שאני רוצה זה לראות אותו מובא לבית המשפט", אמר בנו של גודווין, רובי מילר, בריאיון לרשת CNN. "אני רוצה שהמשפחה שלי תוכל לסגור מעגל. יש לי כרגע חור בלב, אבל הדבר האחד שאי רוצה לומר הוא שאני סולח לו".
''סולחים לו, שיסגיר את עצמו''. סטבנס
''סולחים לו, שיסגיר את עצמו''. סטבנס | צילום: פייסבוק
פייסבוק התייחסה למקרה, שממשיך לזעזע את ארה"ב, וגינתה את השימוש שביצע החשוד ברצח ברשת החברתית. "זה פשע נורא ואנחנו לא מאפשרים מעשים כאלה בפייסבוק", נמסר מהדוברות. "אנחנו עובדים קשה כדי לשמור על סביבה בטוחה ברשת ואנחנו יוצרים קשר עם גורמי חירום ואכיפה כאשר נודע לנו על איומים פיזיים ישירים". למרות המעשה החריג, לא מדובר בפעם הראשונה שפגיעה קשה תועדה בפייסבוק: בחודש ינואר השנה ארבעה אפרו-אמריקנים משיקגו הואשמו בפגיעה בנער בן 18 תוך כדי תיעוד ישיר של האירוע.
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ