רשת CNN: לראשונה "'אם כל הפצצות' הוטלה באפגניסטן"

צבא ארה"ב הטיל לראשונה את MOAB - נשק קונבנציונלי מסוג GBU-43 שמכיל 9.5 טון חומר נפץ. דובר הבית הלבן: "היעד - בסיס דאע"ש במחוז ננגהאר"

GBU-43/B מאסיב אורדננס אייר בלאסט. "אם כל הפצצות", ארכיון
GBU-43/B מאסיב אורדננס אייר בלאסט. "אם כל הפצצות", ארכיון | צילום: רויטרס
חיל האוויר האמריקני הטיל הערב (חמישי) את הפצצה הגדולה ביותר בארנסל שלו - שאינה גרעינית. על פי הדיווחים הפצצה במשקל של 9,500 ק"ג הוטלה במחוז ננגאהר במזרח אפגניסטן. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת
הפצצה הגדולה ביותר. ארכיון
הפצצה הגדולה ביותר. ארכיון | צילום: רויטרס
הפצצה GBU-43 הידועה בכינויה "אם כל הפצצות", היא הפצצה הקונבציונלית הגדולה ביותר במאגר הנשק האמריקני, והשנייה בעוצמתה בעולם. על פי הדיווחים היא הוטלה על מעוזי ארגון המדינה האסלאמית. זוהי הפעם הראשונה שהפצצה הענקית הוטלה באופן מבצעי.
''אם כל הפצצות'', ארכיון
''אם כל הפצצות'', ארכיון | צילום: רויטרס
הפצצה העצומה צריכה להיות מוטסת בעזרת מטוסי התובלה הגדול מסוג "הרקולס". לאחר שחרורה מהמטוס נפתח מצנח מיוחד שתפקידו להאט את מהירות נפילת הפצצה. ה-NOAB היא איננה פצצה חודרת בונקרים, בגובה שנקבע מראש מעל פני הקרקע, הפצצה מתפוצצת, יוצרת הדף אדיר, ובכך מגדילה משמעותית את אפקט ההרס הנוצר.
האזור המופצץ
האזור המופצץ | צילום: CNN
"האזור שהופצץ הוא אזור שידוע כאזור תחת שליטת דאע"ש", סיפר כתב CNN ניק פאלון וולש. "זה אזור מנותק ומרוחק שאליו קשה מאוד להביא כוחות. אין ספק שזה מסר של טראמפ לאנשי דאע"ש - הוא יגיע למקומות המרוחקים ביותר כדי לצוד אותם"