החקירה נמשכת: "רוסים דיברו על טראמפ כבר ב-'15"

חקירת ה-FBI נגד טראמפ חוזרת לשיחות שנתפסו מרוסיה כבר בשנת 2015 - כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל. על פי הפרסום, גורמי ממשל ברוסיה שוחחו על הנשיא כבר בשנת 2015, עוד לפני שהודיע כי יתמודד לנשיאות, עם שותפים עסקיים שלו ועם יועציו

טראמפ. החקירה נמשכת
טראמפ. החקירה נמשכת | צילום: רויטרס

חוקרים פדרליים בודקים מחדש שיחות בין גורמי שלטון רוסיים לגבי מקורבים לטראמפ עוד בשנת 2015 - כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל, על בסיס דברי בכירי ממשל אמריקניים בהווה ובעבר. המהלך נובע מפרסום האימיילים של בנו של טראמפ, לפיהם נפגש עם עורכת דין רוסיה החשודה כמקורבת לקרמלין בשנה שעברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחלק מהשיחות שאותרו על ידי גורמי הביון, הרוסים נשמעים כשהם משוחחים על פגישות שהתקיימו מחוץ לארצות הברית בהן השתתפו גורמי ממשל רוסיים עם שותפים עסקיים ויועצים של טראמפ. יש לציין שהמעקב אחר השיחות נעשה כחלק מפעילות שגרתית של הסוכנויות האמריקניות, ואין זה חריג מצד הגורמים הרוסיים לשוחח על גורמים בעלי אינטרס עסקי במדינה.

החוקרים חזרו לשיחות הללו בעקבות החשיפה על הפגישה שהתקיימה ב-2016 בין בנו, חתנו ומנהל הקמפיין של טראמפ לבין עורכת הדין הרוסיה. כעת מחפשים החוקרים קצוות חוט חדשים בשיחות הישנות על מנת לבחון האם קמפיין טראמפ אכן פעל יחד עם הממשל הרוסי על מנת להתערב בבחירות לטובתו. טראמפ עצמו הכחיש, כמובן, באופן נמרץ את החשדות וכינה את החשדות "ציד מכשפות".

[brightcove_iframe video_id='trump_vtr2_n20171307_v1' autoplay='0' credit='טראמפ מבלה עם כוכבי "פרשת המיילים"' desc='' kid='' duration=''']

בתוך כך, רשת CNN חשפה הלילה סרטון בו נראה טראמפ, בטרם נבחר לנשיאות, בארוחת ערב עם משפחה ממוצא רוסי-אזרבייג'ני עמה היה בקשרי עסקים. בסרטון נראה גם היחצ"ן שלהם רוב גולדסטון, מי שמאוחר יותר ישלח את המיילים שיסבכו את טראמפ הבן.

בסרטון, ניתן לראות את היחסים החמים בין דונלד טראמפ למשפחת אגאלרוב, קשר שעלה לכותרות כאשר סגרו עסקה של מיליונים להבאת תחרות "מיס יוניברס" למוסקבה ב-2013. החבורה תועדה בלאס וגאס ביוני 2013, בערב בו נערכה בעיר תחרות "מיס USA". כמה שעות לפני שעל במת אותה תחרות הכריז טראמפ על ההחלטה לקיים את תחרות "מיס יוניברס" במוסקבה.

טראמפ הבן עצמו לא מופיע בסרטון, אבל בכירים אחרים במטה טראמפ דווקא כן. בין הדמויות הבולטות ניתן לזהות את עורך דינו הפרטי של טראמפ מייקל כהן ועמיתו הוותיק, שמכהן כעת כמנהל לשכתו, קית' שילר.