טראמפ נלחם בבית המשפט: שוקל לחתום על צו הגירה חדש

האם טראמפ מצא פתרון להקפאה של בית המשפט?, שוקל לכתוב צו נשיאותי חדש

טראמפ חותם על צו ההגירה
יום אחרי שבית המשפט דחה את הערעור של משרד המשפטים האמריקני נגד הקפאת צו ההגירה של ממשל טראמפ, הודיע הלילה (שבת) נשיא ארה"ב כי הוא שוקל לחתום על צו הגירה חדש ולא לערער לבית המשפט עליון ובכך לזנוח את הצו המקורי שנדחה פעמיים בתוך כשבועיים בבתי המשפט במדינה. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת בשיחה עם עיתונאים על סיפון המטוס הנשיאותי "האייר פורס 1", חשף טראמפ כי הוא שוקל לנסח צו הגירה "חדש לגמרי", ובכך רמז שבניגוד לדבריו אתמול הוא לא יערער לבית המשפט העליון. עוד אמר כי אם אכן יוחלט על צו חדש הוא יוגש עד יום שלישי. "אנחנו ננצח בקרב אבל זה ייקח זמן", הסביר. "יכול להיות שנכתוב צו חדש, יש לנו אפשרויות". עם זאת, טראמפ לא היה מוכן להתחייב לדברים ואמר בהסתייגות כי טרם הוחלט באופן סופי כיצד להגיב באופן משפטי. בתוך כך בכיר בבית הלבן חיזק את דבריו של טראמפ ומסר כי בוושינגטון אכן החליטו ככל הנראה לזנוח את הערעור לבית המשפט העליון.
יוותר על הצו המקורי? טראמפ
יוותר על הצו המקורי? טראמפ | צילום: (רויטרס)
לפני שבוע השהה בית המשפט הפדרלי בוושינגטון באופן זמני את צו ההגירה המקורי של דונלד טראמפ האוסר על כניסת אזרחים משבע מדינות מוסלמיות לארה"ב. "ההחלטה מבטלת לחלוטין את הצו הנשיאותי של טראמפ ברגע זה", אמר אז היועץ המשפטי של וושינגטון בוב פרוגסון.  בתגובה להחלטה, סוכנות המכס וההגנה על הגבולות בארה"ב הודיעה לחברות התעופה כי אזרחים מאותן מדינות מוסלמיות המחזיקים ויזה בתוקף רשאים לעלות על טיסות ולהיכנס לארה"ב.
מפגינים בארה''ב נגד הצו
מפגינים בארה''ב נגד הצו | צילום: (רויטרס)
אתמול דחה בית המשפט הפדרלי לערעורים בקליפורניה את הערעור של הבית הלבן והותיר את צו ההגירה המקורי בהקפאה. בית המשפט טען כי המדינה לא הציגה ראיות ממשיות לסכנה הנשקפת מפני מהגרים מאותן מדינות ספציפיות. בנוסף לנימוק כי הממשל לא הצליח להציג איום ממשי מאזרחי שבע המדינות, ציין בית המשפט כי הגיעו לידיו עדויות לכך שטראמפ דיבר טרם העברת הצו הנשיאותי על כוונתו לחתום על "צו נגד מוסלמים", ובכך נימק כי מהאמירה הזו עשוי להשתמע כי המהלך נבע משיקולים מפלים.
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ