היורה בחברי הקונגרס: מתנגד לנשיא

המשטרה בווירג'יניה פרסמה את זהותו של היורה שפתח באש לכל עבר במהלך משחק בייסבול ופצע חברי קונגרס. האיש, ג'יימס הוג'קינסון בן 66

זמן קצר לאחר שחמוש פתח באש במהלך אימון בייסבול בווירג'יניה, ארה"ב, אירוע בו נפצעו שני חברי קונגרס רפובליקנים, מפרסמת הערב (רביעי) המשטרה המקומית את זהותו של היורה. על פי ההודעה, מדובר באזרח אמריקני בשם ג'יימס הוג'קינסון בן 66 מאילנוי. הוא נעצר מיד לאחר האירוע ונלקח לחקירה, אך מת מפצעיו לאחר מספר שעות. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת על פי הדיווחים בתקשורת האמריקנית, הוג'קינסון, שירה ופצע חמישה בני אדם, התבטא בעבר נגד הנשיא טראמפ ואף לקח חלק בקמפיין הבחירות של ברני סנדרס הדמוקרטי. עדי ראייה סיפרו כי הוג'קינסון הגיח מאחורי הספסלים במגרש, ושאל האם מדובר בחברי קונגרס רפובליקנים או דמוקרטים בטרם פתח בירי. הוא נורה ונפצע על ידי כוחות הביטחון שהיו במקום.
היורה: ג'יימס הוג'קינסון בן 66 מאילנוי
היורה: ג'יימס הוג'קינסון בן 66 מאילנוי
בעמוד הפייסבוק שלו רשם היורה בעבר כי טראמפ הוא בוגד. "טראמפ הרס את הדמוקרטיה שלנו, זה הזמן להרוס את טראמפ ושותפיו", כתב הוג'קינסון בחודש מרס האחרון. "אני יודע שסקאליס יחלים מהמתקפה הזאת", אמר נשיא ארה"ב טראמפ בהתייחסות לתקרית. "יש לך את תמכיתה של האומה כולה ושל העולם כולו. ארה"ב מתפללת לשלומם של כל קורבנות הירי. אנחנו חזקים יותר כשאנחנו מאוחדים".
מגרש הבייסבול בו בוצע הירי
מגרש הבייסבול בו בוצע הירי | צילום: רויטרס
אירוע הירי התרחש במגרש בווירג'יניה, כאשר על פי הדיווחים נורו בין 50 ל-100 יריות, שנורו מנשק חצי אוטומטי. הפצועים הם מצליף הרוב הרפובליקני בבית הנבחרים, חבר הקונגרס סטיב סקאליס, עוזרו של סקאליס רוג'ר ויליאמס, חבר קונגרס נוסף שנפצע פצעים שטחיים וכן שני שוטרים ממשטרת הקפיטול שאיבטחו את חברי הקונגרס. בראיון לרשת CNN אמר חבר בית הנבחרים מו ברוקס כי הירי התבצע במהלך אימון של נבחרת הבייסבול של הקונגרס.
זירת האירוע
זירת האירוע
לדברי ברוקס, 15-25 מחוקקים נכחו באירוע במהלך הירי, כשעמם לפחות 12 אנשי צוות ועוד אנשי אבטחה. "ראיתי רובה, שמעתי פיצוץ ובו זמנית שמעתי את סטיב סקאליס צועק", שיחזר. לדברי ברוקס, השתמשו בחגורתו כדי ליצור חוסם עורקים ברגלו של סקאליס. "הוא נורה". חבר הקונגרס ראנד פול, שנכח גם הוא בתקרית, סיפר כי שמע "רצף מהיר של יריות. ראיתי שסקאליס נורה, אבל שהוא עדיין זז". עד ראייה ציין כי היורה היה גבר לבן בגיל העמידה.
זירת האירוע
זירת האירוע | צילום: CNN
דובר הבית הלבן ציין כי הנשיא טראמפ עודכן לגבי המקרה. הנשיא מסר כי הוא חש "עצב עמוק" מהמקרה, אותו כינה "טרגדיה". בציוץ מחשבונו האישי נכתב: "סטיב סקאליס, חבר אמת ופטריוט, נפצע קשות אולם יחלים לחלוטין. מחשבותינו ותפילותינו עמו".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ