רשמית: טילרסון - המועמד של טראמפ למזכיר המדינה

מזכיר המדינה הבא הוא רקס טילרסון, מנכ"ל חברת "אקסון", המקושר לפוטין. המינוי צפוי לעורר התנגדות בקרב רפובליקנים

רקס טילרסון (רויטרס)
נשיא ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ מאשר היום (שלישי) כי רקס טילרסון, מנכ"ל חברת הדלק הגדולה בעולם "אקסון מובייל", ימונה לתפקיד מזכיר המדינה האמריקני. בכך עקף טילרסון בן ה-64 את המועמד לשעבר לנשיאות מיט רומני, וגם את כריס כריסטי ורודי ג'וליאני, שתמכו בטראמפ כמעט לאורך כל הדרך. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת "נחישותו, ניסיונו הרב והבנתו הגיאו-פוליטית העמוקה הופכים אותו לבחירה מעולה", כתב טראמפ בהודעה. "הוא יקדם יציבות אזורית ויאפשר להתמקד בערכי הליבה של ארצות הברית". כמנכ"ל חברת הדלק "אקסון" טילרסון פיקח על פעילות החברה ביותר מ-50 מדינות, בהן רוסיה, ויצר קשרים חזקים עם הנשיא הרוסי פוטין. בשנים האחרונות חתם טילרסון על הסכמים עם רוסנפט - חברת הדלק הגדולה ביותר ברוסיה, הנמצאות בבעלות המדינה. לפי הדיווחים, רק בשבוע שעבר הפך טילרסון למועמד המוביל לתפקיד, והשניים נפגשו בסוף השבוע האחרון. בכירים רפובליקנים צפויים להתנגד למינוי: כך, למשל, הסנאטור לינדזי גרהאם אמר כי הוא מודאג מהמעורבות הרוסית המסתמנת בממשל טראמפ. בסוף השבוע דווח כי ראש עיריית ניו יורק לשעבר, רודי ג'וליאני, המקורב מאוד לנשיא האמריקני הנבחר דונלד טראמפ לא ימונה לתפקיד מזכיר המדינה. ג'וליאני, ששמו עלה מספר פעמים כמועמד אפשרי לתפקיד הבכיר, הודיע לבכירים רפובלקנים על החלטתו להסיר את שמו מרשימת המועמדים לתפקיד עוד ב-29 בנובמבר.
מינוי מפתיע. דונלד טראמפ (רויטרס)
מינוי מפתיע. דונלד טראמפ (רויטרס)
הנשיא הנבחר דונלד טראמפ התייחס להחלטתו של ג'וליאני ואמר בהודעה לתקשורת כי "רודי ג'וליאני מוכשר בצורה יוצאת דופן והוא פטריוט אמריקני. לנצח אעריך את העובדה שהקדיש את מרב זמנו לקמפיין הבחירות אחרי שניצחתי בפריימריז, ואת העצות החכמות שנתן לי". טראמפ הוסיף כי "ג'וליאני ימשיך להיות חבר קרוב שלי, ואני מקווה שהוא יצטרף לממשל בתפקיד כלשהו בזמן אחר. אני מכבד לחלוטין את החלטתו של רודי להישאר במגזר הפרטי".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ