נענשו האחראים לפארסת האוסקר

נשיאת האקדמיה לקולנוע חשפה את שמותיהם של שני רואי החשבון האחראים לתקרית המביכה בטקס האוסקר האחרון,שבו הוכרז בטעות הסרט הלא נכון כזוכה בפרס הסרט הטוב ביותר

אוסקר, לה לה לנד, אור ירח

החטא ועונשו: שני רואי חשבון מחברת PricewaterhouseCoopers הוכרזו כאחראים למחדל שהוביל להכרזה על הזוכה השגוי בקטגוריית הסרט הטוב ביותר באוסקר. נשיאת האקדמיה לקולנוע הודיעה כי השניים - בריאן קולינן ומרתה רויז - לא יורשו יותר לשוב לטקס הנוצץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שני רואי החשבון היו אלה שהיו אמונים מטעם החברה על המעטפות החסויות עם שמות הזוכים. קולינן צייץ בטוויטר תמונה של אמה סטון, הזוכה בקטגוריית השחקנית הראשית בטקס, דקות ספורות לפני שנתן לצמד המגישים וורן בייט ופיי דאנוואי את המעטפה השגויה. לדברי נשיאת האקדמיהשריל בון אייזקס, הסחת הדעת שלו היא שהובילה לטעות המביכה.

בון אייזקס הוסיפה כי שיתוף הפעולה בין האקדמיה לבין חברת ראיית החשבון "עדיין נבחנת". החברה אמונה על כל תהליך ההצבעה והזכייה בטקס האוסקר כבר 83 שנים, ולקחה אחריות מלאה על השגיאה שאירעה: "אנחנו מתנצלים בפני 'אור ירח', 'לה לה לנד', וורן בייטי, ופיי דאנוואי, ובפני הצופים על הטעות שנעשתה במהלך ההכרזה על הסרט הטוב ביותר", נכתב בהודעה מטעמם שעות ספורות לאחר הטקס. "אנחנו מודים לכולם על הדרך בה התמודדו עם הסיטואציה".

כזכור, הסרט "לה לה לנד" הוכרז בטעות כזוכה בפרס לסרט הטוב ביותר והצוות כבר החל בנאומי הניצחון - כשאז התגלה שמדובר בטעות של מגישי הפרס. אחרי רגעי מבוכה ובלבול על הבמה תוקנה ההכרזה על הזוכה, והפרס ניתן לסרט "אור ירח".