הסנאטור האמריקני ג'ון מקיין אובחן כחולה בסרטן המוח

גידול סרטני אגרסיבי התגלה במוחו של הסנאטור בן ה-80, אחת הדמויות הבולטות בפוליטיקה האמריקנית של העשורים האחרונים, וממנהיגי המפלגה הרפובליקנית

ג'ון מקיין בוועדת הסנאט
ג'ון מקיין בוועדת הסנאט | צילום: רויטרס
הסנאטור האמריקני ג'ון מקיין, המועמד הרפובליקני לנשיאות שהפסיד לברק אובמה ב-2008, האיש שידוע בדעותיו הכנות והרוח העצמאית שלו בוושינגטון, אובחן כחולה בסרטן המוח, כך על פי הודעה שפורסמה הלילה (חמישי) מטעם משרדו. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת הסנאטור בן ה-80, אחת הדמויות הבולטות בהיסטוריה האמריקנית המודרנית, היה טייס בצי האמריקני, שבוי מלחמה בווייטנאם שנבחר מחדש שש פעמים לכהונה בסנאט, האחרונה בנובמבר האחרון. עכשיו הוא נמצא באריזונה, שם הוא מתאושש מניתוח שעבר בראשו בפיניקס ביום שישי האחרון, ניתוח להסרת קריש דם מעל עינו. לדברי רופאיו, הגידול שנמצא במוחו ידוע בעולם הרפואה כגליאומלאסטומה והיה לו קשר לקריש הדם. אנשי הצוות שלו אמרו שהוא מחלים במהירות ומצבו טוב.
מקיין ואובמה בקמפיין 2008 לנשיאות
מקיין ואובמה בקמפיין 2008 לנשיאות | צילום: רויטרס
בוושינגטון וברחבי העולם קיבלו את החדשות בעצב. גם בישראל ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בחשבון הטוויטר שלו: "הסנאטור מקיין, גיבור, לוחם, חבר. ישראל איתך". הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, שזלזל בעבר במקיין ואמר שלדעתו מי שנופל בשבי אינו גיבור, שינה הבוקר גישה וכתב: "הסנאטור ג'ון מקיין תמיד היה לוחם, מלאניה ואני שולחים את מחשבותינו ותפילותנו לסנאטור, לסינדי (רעייתו) וכל המשפחה". הנשיא לשעבר ברק אובמה כתב: "ג'ון מקיין הוא גיבור אמריקני ואחד הלוחמים האמיצים שידענו מעולם, הסרטן לא יודע עם מי הוא מתעסק". שרה פיילין, שרצה לצידו של מקיין כסגנית הנשיא, כתבה: "אני יודעת שהוא יתמודד עם האבחנה הזו באומץ וכוח".