אירן משיבה מתקפה: דונלד טראמפ "פרובוקטור"

לאחר הביקורת שמתח הנשיא האמריקני על אירן, שביצעה ניסוי טילים, היא משיבה מתקפה

לא חוזר בו. טראמפ (רויטרס)
לאחר הביקורת שהטיח בה הנשיא טראמפ, אירן משיבה בחריפות: דובר משרד החוץ אמר היום (חמישי) כי "במקום להודות לאירן על מלחמתה הנמשכת נגד הטרור, הממשלה האמריקנית עוזרת לטרוריסטים באמצעות אמירות כלפי אירן שהינן נטולות בסיס, חזרתיות ופרובוקטיביות". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת מוקדם יותר היום צייץ הנשיא טראמפ כי "אירן רשמית מוזהרת בעקבות כך שירתה טיל בליסטי. היא צריכה להיות אסירת תודה על העסקה הנוראית שארה"ב חתמה איתה! אירן הייתה על נשימתה האחרונה וכמעט קרסה - ואז ארה"ב הגיעה ונתנה לה מכשיר הנשמה בצורת העסקה האירנית: 150 מיליארד דולר", הסביר. אירן, מצידה, כבר הודיעה כי בכוונתה להמשיך בניסויים. עלי אכבר וליאטי, יועץ בכיר למנהיג העליון של אירן, התייחס בביטול ל"קיצוניות" של טראמפ. לדבריו, אפילו האמריקנים אינם מרוצים מעמדותיו של טראמפ ומשכך אין להתייחס אליו ברצינות.
''נמשיך בניסויי הטילים'' (ארכיון)
''נמשיך בניסויי הטילים'' (ארכיון) | צילום: (רויטרס)
בתוך כך, הנשיא הודיע בארוחה עם מנהיגים דתיים כי בכוונתו "להשמיד לחלוטין" את "תיקון ג'ונסון" - חוק הקובע כי מוסדות דת פטורים ממס מנועים מלהשתתף בפעילות פוליטית כלשהי על מנת לשמור על הפטור. יש לציין כי כדי לבטל את התיקון ייצטרך הנשיא לגייס את תמיכת הקונגרס. עם זאת, הוא נמנע מלהתייחס בארוחה לצו נשיאותי שיאפשר חופש דת מוחלט, שטיוטה שלו נפוצה בימים האחרונים - על פי מבקריו, הצו הנדון היה אמור לאפשר אפליה של קהילת הלהט"ב בנימוקים דתיים. עם זאת, בממשל הכחישו כי בכוונתם להוציא אותו אל הפועל.
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ