גרמניה: "איום ממשי למתקפת טרור"

יומיים לאחר ש-5 בני אדם נפגעו במתקפת גרזן בדיסלדורף, מרכז קניות בעיר אסן פונה מחשש לפיגוע טרור: "למשטרה יש מידע ממשי על מתקפה אפשרית"

מרכז הקניות שפונה | צילום: Google Streetview

כלי תקשורת בגרמניה דיווחו הבוקר (שבת) כי המשטרה המקומית פינתה מרכז קניות בעיר אסן שבמרכז גרמניה, בשלל חשש לאיום ביטחוני. הרקע לאירוע נבדק, אך ככל הנראה מדובר באיום שהתקבל על פיגוע טרור אפשרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למשטרה יש מידע ממשי על מתקפה אפשרית", אמר דובר המשטרה המקומית. "על מנת להימנע מסיכון המבקרים, לא תתאפשר כניסה למרכז הקניות או לחניון הסמוך". במשטרה הבהירו כי האיום הביטחוני מתייחס רק למרכז הקניות ולא התקבלו איומים על זירות נוספות. כמו כן הדגישו כי גורמי המודיעים פועלים לאמת את המידע המודיעיני והכוחות המיוחדים בודקים את מקורות הדיווח.

מרכז הקניות שנסגר הוא אחד ממרכזי הקניות הגדולים ביותר במרכז גרמניה ומבקרים בו יותר מ-50 אלף קונים ביום. באתר האינטרנט של המרכז פורסמה ההודעה כי הוא יישאר היום סגור בשל החשש הביטחוני.

ביום חמישי האחרון נפצעו 5 בני אדם בסמוך לתחנה המרכזית בעיר דילסדורף לאחר שאדם תקף אותם באמצעות גרזן. כלי התקשורת במדינה דיווחו כי המשטרה המקומית עצרה שני חשודים במעשה וכי ישנו חשד שישנם משתפי פעולה נוספים שנמלטו מהמקום. אחד העצורים הוא נתין יוגוסלביה לשעבר, כבן 36, הלוקה בנפשו ונפצע קשה במהלך בריחתו.

5 הפצועים הועברו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים באזור ולא נשקפת סכנה לחייהם. זהות התוקפים טרם התבררה והמשטרה לא פוסלת כי מדובר בפיגוע טרור.

זירת המתקפה בדיסלדורף | צילום: טוויטר

[brightcove_iframe video_id='news-from-the-web-1018' autoplay='1' credit='אירוע הגרזן בדיסלדורף' desc='' kid='1_35xjavwx' duration='58']