ביד חזקה: שוב מעצרים בהפגנה נגד פוטין

המשטרה הרוסית ממשיכה לנקוט ביד קשה כלפי המפגינים שתומכים באופוזיציה: מתוך כ-100 מפגינים עצרה משטרת מוסקווה 29 חשודים בגין "הפרת הסדר הציבורי"

המחאה נגד פוטין נמשכת: היום (ראשון) נערכה הפגנה נוספת במוסקווה נגד שלטונו של הנשיא הרוסי - והמשטרה הגיבה במעצרים. לפחות 29 בני אדם נעצרו, שבוע לאחר הפגנת הענק בה נעצר גם מנהיג האופוזיציה אלכסיי נוואלני. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת
נוואלני לאחר המעצר
נוואלני לאחר המעצר | צילום: רויטרס
בשבוע שעבר נעצרו לפחות 500 איש, בהם נוואלני, בהפגנה הגדולה ביותר שנערכה נגד משטרו של פוטין בחמש השנים האחרונות - אך היום התכנסה קבוצה קטנה בהרבה, של כ-100 איש. המשטרה אמרה כי העצורים "הפרו את הסדר הציבורי" - כך לפי הדיווח של כתבת BBC שרה ריינספורד, שאמרה כי מניין העצורים צפוי לעלות. מארגני המחאה ברשתות החברתיות ניצבים תחת חקירה כבר מאז ההפגנות של השבוע שעבר, בהן האופוזיציה קראה להתפטרותו של ראש הממשלה דמיטרי מדוודב.
מעצרו של נוואלני בשבוע שעבר
מעצרו של נוואלני בשבוע שעבר | צילום: רויטרס
בהצהרה רשמית שהמשטרה פרסמה כבר לפני כשבוע וחצי, נכתב כי מי שמתכנן להגיע להפגנות "מסכן את הביטחון האישי שלו - האירוע לא חוקי". הרשויות ברוסיה כבר טענו, אחרי אירועים שהוביל נוואלני בעבר, כי הוא לא יקבל אישור להתמודד בבחירות - אבל הוא טוען שלא חטא בדבר ושרודפים אותו מסיבות פוליטיות. על נוואלני נגזרו 15 ימים בכלא. הוא מצידו כבר אמר שיתמודד בבחירות ב-2018 למרות שהממשל רוצה למנוע זאת ממנו.