אבירים, קוסמים וחלוצים: 5 פעילויות שיוציאו את הילדים מהמסכים

המחזור הראשון של הקייטנות נגמר ועשרות אלפי ילדים והוריהם מחפשים היכן לבלות בחופש הגדול. אז במיוחד בשבילכם, אספנו לכם חמש פעילויות יצירתיות וחינוכיות כאחד

מוזיאון מגדל דוד- מבצר אבירים. צילום עידו כהן

מבצר האבירים במוזיאון מגדל דויד

בכל קיץ, מוזיאון מגדל דויד, אחד המוזיאונים הטובים בירושלים, ממציא את עצמו מחדש ומציע פעילויות מיוחדות ויצירתיות לכל המשפחה. השנה ייפתחו שערי המצודה לקהל הרחב החל ב-8 ועד ה-28 באוגוסט והמצודה ההיסטורית, תהפוך ל 'מבצר האבירים', השייך למסדר האבירים של מגדל דוד. המשתתפים יהפכו מ"פשוטי עם" לאבירים מן המניין, עם מסלול משימות שידרוש אומץ, חכמה, כוח, מיומנות וזריזות. לאחר מסע האתגרים במצודה, האבירים והאבירות הטריים ימשיכו לסדנה להכנת אביזרים וכלים ברוח מבצר האבירים במתחם המנוחה בחפיר.

הפעילות תתקיים בתחנות המפוזרות ברחבי המצודה והחפיר בעלות של 55 ש"ח לילד, 30 ש"ח למבוגר ומותנה בהרשמה מראש באתר מוזיאון מגדל דוד.

מוזיאון מגדל דוד- מבצר אבירים. צילום עידו כהן
מוזיאון מגדל דוד- מבצר אבירים. צילום עידו כהן

כתבות נוספות ב- Mood

לילות הפלא הקיבוצי 

אי שם במאה הקודמת, חופשת קיץ בקיבוץ הייתה ה-דבר לילדים עירוניים. אתר המורשת בקיבוץ כפר מסריק מציע הקיץ פעילות משפחתית המאפשרת ליהנות מהחוויה הקיבוצית במלואה. משפחות שתגענה לפעילות שתערך בסופ"ש של ה-18-19 באוגוסט, יחזרו אחורה בזמן ויהפכו לחלוצים ליום אחד. הפעילות תכלול לינה באוהלים שיקימו המשתתפים בעצמם בדשא חצר הראשונים, טיול שקיעה לנחל הנעמן, חוויה לילית של צ'יזבטים סביב המדורה עם תפו"א, מרשמלו ופיתות על הטאבון, טיול בוקר, סדנת יצירה, וסיור במרכז המבקרים של הקיבוץ "סוד הפלא הקיבוצי".

היכן: קיבוץ כפר מסריק (ליד עכו)

מחיר: 120 ₪ למשתתף (החל מגיל שלוש) 

לינק להרשמה ופרטים נוספים או טלפונית 052-8346306 

סוד הפלא הקיבוצי בכפר מסריק -קרדיט צילום-בני ברק
סוד הפלא הקיבוצי בכפר מסריק. צילום-בני ברק

החמישיה הסודית - ב'אנו – מוזיאון העם היהודי'

לפני כמה שנים "בית התפוצות" עבר שדרוג ומיתוג מחדש וכיום הוא נקרא 'אנו – מוזיאון העם היהודי', המוזיאון היהודי הגדול בעולם, ולכבוד הקיץ, הם מציעים בילוי מרענן לכל המשפחה תחת הכותרת "החמישייה הסודית". במהלך חודש אוגוסט (9 -25 באוגוסט) תוכלו לצאת למסע מסקרן ומלא הומור אחר "החמישייה הסודית" – חמש דמויות היסטוריות של העם היהודי, אשר יספרו את סיפורן וירכיבו פסיפס אנושי סוחף ומרהיב המספר את גדולתו של העם היהודי.

מחיר כניסה: 52 שקלים. ילדים על גיל 5 כניסה חופשית

כתובת: קמפוס אוניברסיטת תל אביב

הזמנת כרטיסים באתר

אנו - מוזיאון העם היהודי - צילם רוני כנעני
אנו - מוזיאון העם היהודי - צילם רוני כנעני

קיץ של קסמים שיקויים וניסויים בפארק קרסו בבאר שבע

פארק קרסו למדע בלב העיר העתיקה של באר-שבע, יהפוך הקיץ לפארק קרסו לקוסמים ומכשפות ויציע מגוון פעילויות המשלבות בין מדע לבין כישוף. תוכלו להשתתף בסדנת שיקויים או בסדנת לחשים מתקדמים ולגלות שהלחשים הכי מתקדמים הם דווקא מדעיים! תוכלו להיכנס לחדר בריחה ולקחת חלק במבחן האומץ לגיבורי על בהשראת קפטן אמריקה. חובבי היצירה יוכלו להכין סליים נוצץ וירוק שיראה ממש כמו נזלת של טרול או ליצור יצורים קסומים מהאגדות באמצעות מדפסת תלת מימד.

עלות כניסה לפארק: 59-45 ש"ח

כתובת: רחוב העצמאות 79 באר-שבע

פרטים נוספים ורכישת כרטיסים באתר

בית יגאל אלון צילום יחצ
בית יגאל אלון. צילום יחצ

קיץ חם על שפת הכנרת בבית יגאל אלון

בית יגאל אלון בקיבוץ גינוסר שעל שפת הכנרת מזמין אתכם לפעילות קיץ מיוחדת וממוזגת לכל המשפחה. במהלכה תסיירו במוזיאון ותחזרו לימים שלפני הקמת המדינה, להיכרות עם דמותו מעוררת ההשראה של יגאל אלון ומורשתו הרחבה, תלמדו על ערכים כמו הגנה והתיישבות, היחס לאדם ולסביבה, הקשר למסורת ולתרבות, והכול בליווי סיפורים מרתקים. אם תרצו להרחיק אף יותר, תוכלו לחזור בזמן גם לימי בית שני, המשנה והתלמוד. בין התצוגות השונות ברחבי המוזיאון: הסירה העתיקה ביותר בעולם (בת אלפיים שנה!) שנמצאה בכנרת, מעל ל-150 פריטים מיוחדים שנמצאו בחפירות ארכיאולוגיות ברחבי הגליל ועוד.

למעוניינים להעשיר את החוויה ניתן (בתשלום נוסף ובתיאום מראש) להשתתף בחדר בריחה מיוחד: "הבריחה אל הגליל" בו יעברו המשתתפים תחנות מאתגרות שונות בעקבות סיפורם האמיתי של לוחמי הפלמ"ח הצעירים בקרב על כיבוש טבריה.

מחיר הכניסה בימים א'-ו': ילד (5-14) וגמלאי – 20 ₪, מבוגר – 35 ₪.

בשבתות: הכניסה לבית יגאל אלון ללא תשלום, כחלק מפרויקט 'שבת ישראלית'.

פרטים נוספים באתר או בטלפון - 04-6727700