בעלות של 60 מיליון שקלים: פארק מים חדש באשדוד צפוי להיפתח ב-2025

לראשונה באשדוד יוקם פארק מים ובו מתקני מים ומגלשות לצד לונה פארק מתחם קארטינג ופארק אתגרי. עלות ההקמה המשוערת היא 60-70 מיליון ₪ והמכרז יצא לדרך

 6plk

עיריית אשדוד והחברה לתיירות אשדוד פרסמו בימים אלה מכרז להקמתו של פארק שעשועים והרפתקאות, שעל תכנונו עמלו רבות, לאחר שקיבלו את כל ההיתרים הנדרשים. היזם שיזכה במכרז יוכל להתחיל מיד בביצוע הפרוייקט, לאחר אישור מועצת העיר ומשרד הפנים.

מדובר במיזם רחב היקף מערבית ובצמוד לבית ספר אורט, מתחם בן כ- 40 דונם, שיכיל פארק מים מתקדם ומלא במתקני וחוויות מים חדשניים, פארק אקסטרים, מתחם קארטינג ומיני לונה פארק. עלות ההקמה המשוערת עומדת על 60-70 מיליון שקלים והפעלתו תהיה במודל ה- BOT, לתקופה של כ- 25 שנה.

 2tew
ככה זה הולך להראות

בפארק המים יהיו מגוון אטרקציות מים, בהן בריכת גלים, 3 מגדלי מגלשות – אקסטרים, רגילה ומשפחתית, נהר גועש, ועוד, אתר שיספק הנאה רבה וחוויה בלתי נשכחת. המתקן האתגרי שיוקם לצידו הוא מבנה ענק בן מספר קומות של מתקנים מאתגרים בדרגות קושי משתנות, המאפשרות למשתתפים לגלות מחדש מיומנויות מוטוריות בהן לא השתמשו זמן רב.

עוד יהיו מתחם קארטינג עם מסלולים ברמה גבוהה ומיני לונה פארק ענק עם מתקנים המתאימים לילדים קטנים. בצמוד לקומפלקס יוקם, על ידי העיריה, מגרש חניה בן כ- 450 מקומות חניה. הוא ממוקם בסמוך לשפך נחל לכיש, בצמוד לטיילת נחל לכיש.

היעד לסיום הפרוייקט הוא 3 שנים. במקביל לפתיחתו, יפונה פארק האתגרים הנוכחי, ובמסגרת הסכמי הגג תוקם בשטחו שכונה בת כ- 3,000 יחידות דיור, , ויוקמו בה גם איצטדיון כדורגל, כדורסל ובריכה אולימפית. בכך יושלם מהלך רחב היקף שישנה את פניו של האזור הצפוני של העיר לחלוטין, ותיווצר שכונה שתשלב טבע, אטרקציות וכל השירותים הקהילתיים הנדרשים, לצד מגורים ברמה גבוהה.

 5hag
העלות המשוערת להקמת הפרויקט תהיה לפחות 60 מיליון שקל

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "אני שמח לבשר כי מיזם מרשים וחדשני זה הוא חלק מקומפלקס גדול מאוד שיוקם בעיר - רובע פארק לכיש בכניסה הצפונית של העיר, בו יוקמו כ- 3,000   יחידות דיור לצעירים, קריית הספורט עם אצטדיון כדורגל, היכל כדורסל ובריכה אולימפית, רובע חדש שישפיע מהותית על עתיד העיר למען תושבי העיר ובמיוחד עבור צעירי אשדוד".

שמעון כצנלסון ממ"ק ראש העיר: "אחרי תקופה ארוכה שחיכינו להחלטה, אני שמח לבשר כי החברה לתיירות אשדוד ממשיכה בפיתוח יוזמות תיירותיות ומיישמת את תכנית האב לתיירות, בהוצאת החזון התיירותי אל הפועל, פארק אתגרים המחודש שיועתק עקב בניית רובע פארק לכיש החדש לטובת צעירי העיר, יוקם מחדש לצד מתקנים חדשים, פארק מים ענק ויהפוך לאטרקציה תיירותית שתמשוך הן תיירים רבים והן יעניק לתושבי העיר מקום בילוי בין היפים בארץ. אני מברך על פרסומו של המכרז ומצפה לבנייתו ופתיחתו "