תגידו מזל טוב: פסטיבל אסטרונומי, תערוכת "יומולדת" וסיור כשפות בחגיגות יום ההולדת לאתרים האהובים

חגגתם פעם יום הולדת לאטרקציה? זו ההזדמנות שלכם! אתר החרמון, מוזיאון המדע ומוזיאון ארצות המקרא חוגגים ימי הולדת עגולים עם פעילויות וחוויות בלתי נשכחות

יום הולדת 30 מוזיאון המדע - צלם אמיר גנון

אתר החרמון חוגג יום הולדת חמישים

אתר החרמון, אתר הסקי היחיד בישראל, המכונה גם ה"עיניים של המדינה" כבר בן חמישים (איך הזמן רץ שנהנים). לכבוד חגיגות היובל הוא מציע למבקרים מגוון פעילויות ביום ולראשונה, גם בלילה. לצד אטרקציות הקיץ הקבועות באתר - רכבל הקרוניות החדש שמטפס למפלס העליון ומוביל לסיורי טבע ומורשת מודרכים בגבעות הקרב, מזחלות האקסטרים, הסקיי ריידר, אבובי הקיץ ונסיעה עצמית בקרטינג במדרונות הסקי, ייערך גם פסטיבל אסטרונומי לילי 'נוגעים בכוכבים' אשר יכלול תצפית כוכבים מרשימה מונחית לייזר, תצפית בטלסקופים גדולים ומקצועיים, סיורי עששיות והרצאות אסטרונומיה מרתקות.

בנוסף בתאריך ה23.8 יתקיים אירוע השיא, הפנינג יום הולדת לאתר החרמון, תתחילו להתכונן ולחשוב על איחולים ומתנות.

כל הפרטים באתר החרמון

כתבות נוספות ב-Mood

נוגעים בכוכבים מטאור טלסקופ צ.מיכאלי גלעדי
נוגעים בכוכבים מטאור טלסקופ צילום: מיכאלי גלעדי

מוזיאון המדע בירושלים חוגג יום הולדת שלושים  

הילד בן שלושים, אבל עדיין מרגיש צעיר. מוזיאון המדע בירושלים, אחד ממוזיאוני המדע האהובים על ילדי ישראל בארץ חוגג את שנתו ה-30, ולכבוד החגיגה נפתחה תערוכת קיץ מיוחדת שנקראת, איך לא, "יומולדת". התערוכה כוללת 30 מוצגים אהובים מתוך 30 שנות פעילות המוזיאון. חלק מהמיצגים שודרגו והם מוצגים כעת בגרסתם המחודשת בהתאם לרוח התקופה. כבר בכניסה למוזיאון המבקרים בתערוכה נכנסים לחוויה צבעונית שמתחילה בגובה חצי מטר מתחת לרצפה ומתנשאת לגובה 6 מטרים מעליה.

המשתתפים בחגיגה יוכלו לשחק עם צינורות אוויר המסולסלים לגובה עצום, לסובב חצאיות גדולות שעולות מעלה מעלה, לעזור ללהקת חסידות לעוף, לירות בתותחי אוויר, להקפיץ כדורי ענק לגבהים שיפתיעו אותם מאוד, לשחק עם יויו ענק שמגיע לגובה שובר שיא, להביט במסך סודי שרק עם המשקפיים הנכונים אפשר לראות מה הוא מקרין ולקבל הצצה לעולם המופלא שנמצא מתחת לתערוכה, ובו רכבות עם מצלמות נסתרות שיעשו שם סיור חשאי.

יום הולדת 30 מוזיאון המדע - צלם אמיר גנון
יום הולדת 30 מוזיאון המדע - צלם אמיר גנון

ואיפה העוגה? לכבוד החגיגה נערך מיצג אומנות מכני ענק של מכונת זמן מטורללת שמגיחה ממנו עוגת יום הולדת ענקית כל שעה עגולה.

בנוסף, כמו בכל חגיגית יומולדת, מתקיימות במוזיאון מגוון פעילויות כייפיות: תחרות "חפש את המטמון", בניה והשטה של סירות מפרש נושאות משאלות פרטיות של המבקרים, "הדגמת ניסוי יומולדת", "בועות יומולדת" - מופע מדעי ועוד.

כתובת: שדרות המוזיאונים 3 גבעת רם

יש לרכוש כרטיסים מראש. כל הפרטים באתר המוזיאון 

בתיה בורובסקי. 30 למוזיאון ארצות המקרא ירושלים. צילום דור פזואלו
30 למוזיאון ארצות המקרא ירושלים. צילום דור פזואלו

שלושים ב-30: מוזיאון ארצות המקרא חוגג שלושים

לכבוד חגיגות ה-30 של מוזיאון ארצות המקרא בירושלים, המוזיאון מציע למבקרים מסלולי סיור חדשים: "ארכיאו-לוגו!" - מסלול מפתיע במיוחד על המקור וההשראה של השמות והלוגואים של כמה מהחברות המוכרות בעולם כמו סובארו, נייקי, ורסאצ'ה ועוד. "אוצרות המוזיאון" - מסלול ביקור שיחשוף מוצגים ייחודיים והסיפורים שמאחוריהם ו"המוצג שלי" - מסלול אישי שעובר בין מוצגים שצוות המוזיאון אוהב במיוחד, כל אחד והבחירה שלו.

כמו כן, גם פעילויות חדשות: "קשקושי קירות – גרפיטי, פרסקו ואמנות העיטור" - פעילות שמזמינה משפחות לחזור אל המקורות של אמנות עיטורי הקירות ולקבל הזדמנות נדירה לצייר על קירות המוזיאון ולהפוך לאמני גרפיטי בעצמכם!, ו'מבוא לכַּשָּׁפוּת עתיקה' - ערכת פעילות עצמית למשפחות שאיתה תחזרו אחורה בזמן ותכירו דמוית שונות. באמצעות חפצים משונים חידות ומשימות תלמדו לרקוח תרופות ולהכין קמעות רפואה. 

כתובת: שמואל סטפן וייז 21 ירושלים

כל הפרטים המלאים והזמנת כרטיסים באתר המוזיאון