שבע נקודות שתוכלו לראות בהן שלג - בחינם!

המערכה החורפית השבוע אמורה להיות הרצינית ביותר שחוינו השנה. ברמת הגולן, ובהרים הגבוהים צפוי להיערם שלג נהדר, בכמות שתגבר אפילו על זו שראינו בשנים הקודמות. בלוגרית הטיולים אבנית (ניתי) סטרולוב, ריכזה לכם שבעה מקומות בצפון לראות בהם שלג, שהם לא החרמון

Image1
הגולן מלא בשלג! | צילום: אבנית סטרולוב

בריכת רם

אגם טבעי בצפון רמת הגולן, בין היישובים מג'דל שאמס ומסעדה, שנמצא בתוך לוע של הר געש. נפחו של האגם ב-400 אלף קוב, והוא מקור המים היחידי לחקלאות צפון רמת הגולן.במידה ואפשרי (לא תמיד ניתן בשלג), אני ממליצה שלא להסתפק בהגעה לבריכה עצמה, אלא דווקא לעלות על הכביש ההיקפי (לא כולו סלול, אך ברובו עביר לכל רכב). הנסיעה בכביש זה מספקת לא מעט נקודות מבט מרהיבות על האגם. מומלץ לעצור באחת מן הנקודות לתצפית על המקום. אנחנו המשכנו עד לנקודה הצפונית של הבריכה, שם מצאנו משטח סלעים עם נוף מושלם למטעים ולאגם.

סביבת האגם מלאה מטעים, כרמים ובוסתנים של תפוחים, גפנים, פטל, אוכמניות ודובדבנים.

עלות: ללא תשלום

תיאום מראש: אין צורך להזמין מקום מראש 

הגעה: וויז: ברכת רם. 

271822927 658062258571779 5194
ברכת רם בשלג | צילום: אלכסיי גורל

עמק הבכא – אנדרטת עוז 77

אנדרטת עוז 77 נמצאת בעמק הבכא, ומנציחה את סיפורי של אחד מקרבות הבלימה הקשים ממלחמת יום הכיפורים. במקום יש תצפית משגעת, והדרך אליה עוברת צמוד צמוד אל טורבינות הרוח האדירות.

יש במקום גם שולחנות פיקניק, מסבירן קולי, והאטרקציה הגודלה לילדים – טנקים שאפשר לטפס עליהם. למעשה, יש שם טנק סורי אמיתי, אשר נותר לעמוד בנקודה שאליה הגיע בקרב ושם נעצר.

הגעה: וויז: עוז 77, עמק הבכא

עלות ללא תשלום. יער האילים 

תיאום מראש: אין צורך בתיאום מראש

Image0 1
עמק הבכא מושלג

 

יער אודם

יער אלונים מרשים, שבתוכו תופעה מדהימה של לוע געשית, המכונה "הג'ובה הגדולה". יש במקום מסלול מעגלי נגיש, והמקום נראה לחלוטין כמו אירופה בשלג.

מומלץ לשלב עם ביקור ביער האיילים שבמושב אודם (הכניסה בתשלום) ולסיים ביקב שיפון הסמוך.

הגעה: וויז: הג'ובה הגדולה

עלות: היער והג'ובה הגדולה ללא תשלום. יער האילים והיקב בתשלום.

תיאום מראש: ליער אין צורך בתיאום מראש

 

הר בנטל 

אחד משני תלים געשיים סמוכים. יש במקום חניה מסודרת ומסלול הליכה קצר. בנוף י במקום בונקר שניתן להכנס אליו והמון תעלות שמדהים להסתובב בהן. ילדים ממש מתלהבים מהמקום (וגם מבוגרים).

מומלץ לשלב עם ביקור בפארק הוולקני באביטל, ולשבת למשקה חם בקופי ענן, בית הקפה שנמצא בראש ההר. במידה והראות טובה, הרווחתם תצפית מדהימה על האזור ועל סוריה.

הגעה: וויז: קופי ענן

עלות: הסיבוב בהר והכניסה לבונקר ללא תשלום. הפארק הוולקני אף הוא ללא תשלום.

תיאום מראש: ליער אין צורך בתיאום מראש

 

מרום גולן

קיבוץ בלוע הר הגעש בנטל. בכניסה לקיבוץ יש חורשה קטנה ומקסימה, בעלת מראה של יער של פיות ועם מספר נדנדות טבעיות. לאחר החורשה נפנה ימינה, וניסע לאורך מוזיאון הפסלים הפתוח, בו מוצגים פסלים מרהיבים בגדלים שונים, העשויים ברובם ממתכת, פרי יצירתו של האומן יופ (יוהנס) דה יונג, יליד הולנד, אשר הגיע לקיבוץ כמתנדב מעט לפני מלחמת ששת הימים. הוא נישא לחברת הקיבוץ והשתקע בקיבוץ.

האטרקציה האמיתי בקיבוץ היא התצפית על מאגר בנטל בקצה הקיבוץ, ליד בית ההארחה, מקום שהוגדר כבר מספר פעמים כמקום הכי רומנטי בארץ. מדובר בגן קטן בו מיצגים, נדנדות, שולחנות וספסלים ותצפית מדהימה אל מאגר בנטל.

הגעה: בוייז: מרום גולן

עלות: ללא תשלום

תיאום מראש: אין צורך להזמין מקום מראש 

Image4
הפסלים במרום גולן

מאגר בנטל

מאגר בנטל הוא מאגר מים לחקלאות, הממוקם בנקודה יפהפיה תחת קיבוץ מרום גולן, בין ההרים אביטל והחרמונית.

מעבר לעובדה שהמקום יפהפה בשלג, יש גם בונוס גדול "הג'קוזי של הטבע", שכן בסמוך למאגר נמצאת בריכה קטנה אליה מוזרמים מים חמים, שמקורם בסדרת קידוחי מים באזור קיבוץ שמיר, אשר נשאבים מעומק האדמה ומוזרמים באמצעות צינורות אל המאגר. במקום צינור מים חמים וצינור מים קרים.

צינור המים החמים לא תמיד פתוח. לנו היה מזל להגיע כשהצינור עבד וישבנו במים החמים כשסביבנו שלג. ממש איסלנד!!

הגעה: בוייז: מאגר בנטל באב אל אווה

עלות: ללא תשלום

תיאום מראש: אין צורך להזמין מקום מראש 

272222965 494379192113143 8068
מאגר בנטל

שער הרוחות ובריכת בראון

אם תגיעו אל מאגר בנטל, ותראו שהוא הומה אנשים, אל תתיאשו, כי ממולו נמצא מסלול יפהפה, שהוא חלק משביל הגולן. מדובר במסלול באב אל האווה, שער הרוחות, שבו מסלול מסודר של 1.5 ק"מ, העובר בין עתיקות, מערות קבורה חצובות בסלע הבזלת השחור ובין שני מאגרי מים יפהפיים (בריכת בראון).

הגעה: בוייז: ח'ירבת באב אל האווה

עלות: ללא תשלום

תיאום מראש: אין צורך להזמין מקום מראש 

C Gizn
שער הרוחות ובריכת בראון

 

אבנית (ניתי) סטרולוב היא מדריכת טיולי בוטיק ובעלת הבלוג ואתר הטיולים טיולים ורגעי אושר (לינק). לעמוד האינסטגרם שלה לחצו כאן