לתכנן מראש את פסח: מסלולי טיול מומלצים למשפחות

אין כמו לנסוע בדרך ההרים או לצעוד, אם אתם מחפשים הליכה אנרגטית וארוכה מול נופי הגליל העליון. דרך הרי נוף נפתלי היא בין דרכי הנוף המיוחדות בסביבה והיא נמשכת לאורך 13 ק"מ לאורכם תבחינו בעמק החולה והר החרמון. תמצאו כאן חניון נהדר עם מעיין זורם וחורבות מתקופת הברונזה, עצי אלון עתיקים ופארק גיאולוגי. התחילו את מסעכם כאן ליד קיבוץ יפתח על פי השילוט לכיוון דרך נוף הרי נפתלי. המסלול אינו מעגלי אך שופע חניונים לעצירה. מומלץ להצטייד במשקפת כדי ליהנות מהנוף הנפלא שבתצפיות השונות

דרך נוף הרי נפתלי

נחל ראש פינה – הנחל המסתורי במושבה

המושבה הציורית ששמרה על אופי של נינוח של פעם עם בתי האבן המקושטים, בתי הקפה האינטימיים וגני הנדיב הירוקים. ראש פינה היא גם מקום נפלא לטיול מרענן בנחל. אורכו של הנחל שלה כ-4 ק"מ ולאורכו נקודות תצפית ומעיינות שכשוך שעושים חשק לטבול רגליים. האזור עשיר בצמחייה, עצי תאנה וכרמי זיתים. הוא אומנם לא מסלול מעגלי אבל אפשר להתפצל לשני רכבים או לבצע אותו הלוך ושוב וליהנות מהאווירה הפסטורלית ומפיקניק על הדרך. עליכם להגיע לשביל 2270, כ-200 מטרים ממפגש הרחובות ברקת וספיר כדי להתחיל אותו. הזריזים יספיקו ליהנות מפריחת השקדיות בעונה. אל תפספסו את הגשרים הציוריים שמובילים אל הנחל!

נחל ראש פינה

פארק גורן

פארק גורן משתרע על פני 2,000 דונם בלב החורש של הגליל המערבי ומעל לערוץ נחל כזיב, ממנו יוצאים שבילי טיול לשמורת נחל כזיב, לעין טמיר ולמבצר המונפ..

בפארק עצמו שבילי הליכה לכל המשפחה. נופיו הירוקים והמרהיבים, על מגוון אפשרויות הבילוי שבו, הפכו את פארק גורן לאחד ממוקדי הטיולים החשובים בישראל:

בפארק 3 שבילים מרכזיים ותוכלו לבחור בדרגת הקושי המתאימה לכם – שביל הבולענים, שביל חוצה הפארק או שביל המוביל למצפה מונפור. בכל שביל תיהנו מחורש נהדר המקיף אתכם מכל עבר - אלון מצוי, אלה ארצישראלית, עוזרר קוצני ובר-זית בינוני.

סדקי יפתח

סמוך לקיבוץ יפתח תוכלו ליהנות מתופעה גיאולוגית מרגשת לכל המשפחה! ההליכה לנקיקים קצרה וכוללת שבילי הליכה קלים ונוחים להליכה, כולל לחבריכם ההולכים על ארבע. בנקיקים סולמות ומעקות לירידה לעומק הסלעים, כשהעומק המירבי הוא 5 מטרים. הקטנים בעזרת מבוגר וגם הגדולים, יהנו לרדת בסולמות ולטייל בין הנקיקים שנפערו כאן לפני מאות שנים. לאחר הטיפוס חזרה תוכלו לשבת תחת עצי אלון להפסקת קפה קלה וחפש בעיניכם אחרי שפני הסלע הרובצים בחלקם העליון של הנקיקים.

*לא נגיש לעגלות, לא ניתן לרדת עם כלבים לנקיקים. בימים גשומים הסלעים עשויים להיות חלקים.

 

שביל נחל נעמן

נחל נעמן הוא נחל גדול, ראשיתו של האפיק העיקרי של הנעמן היא במעינות ליד תל אפק. הטיול בשביל נחל נעמן נינוח ומתאים מאוד לעונה שכן אין בו צל רב. בואו עם אופניים או בימבה לקטנים - הם יהנו כאן מאוד ללכת או לנסוע לאורך הנחל. את תחילת המסלול וסיומו מסמנים 2 גשרים שיספקו לכם תמונות מרהיבות ולילדים זמן רב של הנאה בחציה חוזרת של הגשר. לאורך הנחל ספסלים רבים למנוחה פסטורלית לצד הנחל, שעל גדותיו תוכלו לפגוש בצבי מים, נוטריות ועופות מים. מסלול הלוך-חזור קליל ונעים שתיהנו לשוב אליו שוב ושוב.

נחל נעמן

הכותבת היא גלית רוזן, מנהלת תוכן ברשת מלונות מטיילים