שימו ווייז | בלוגרית הטיולים יפעת חן כהן שולחת אתכם לעין תאו

מחפשים מקור מים שווה, קריר וצלול, וגם להיות שם לבד? בלוגרית הטיולים יפעת חן כהן שולחת אתכם לשמורת עין תאו - אז שימו ווייז וצאו לדרך

שמורת עין תאו - צילום באדיבות: יפעת חן כהן

מחפשים מקור מים שווה, קריר וצלול, וגם להיות שם לבד? קבלו את שמורת עין תאו (המוכר גם בשם עין ג'חולה). שמורת עין תאו היא שמורת טבע מוכרזת בעמק החולה, הכוללת מעיין, בריכת מים גדולה ובריכת מים קטנה יותר וכן חורשת עצי אלה אטלנטית עתיקים.

המים של הבריכה הגדולה מגיעים ממעיין עין תאו, מעין העתק הנובע מתוך מערה סמוכה, אך היא אסורה לרחצה, היות וחיים בה צמחים ובעלי חיים נדירים, כגון נופרי מים וחסרי חוליות נדירים והכניסה אליה עלולה לפגוע בהם ובמרקם העדין של הטבע. בריכת המעיין העגולה והיפה נחפרה על-ידי בני קיבוץ כפר גלעדי, בשנות החמישים, לצורך השקיית שדות הקיבוץ ופיתוח החקלאות באיזור עמק החולה. סביב הבריכה תמצאו עצי תאנה, גומא, שיחי פטל וצמחים נוספים הייחודיים לסביבה. 

עוד מתוך mood:

חמש עגלות קפה מומלצות בשרון

ד"ש לסופ"ש | למה כדאי לכם להגיע לשטוקהולם הקיץ?

המלון החדש ביוון שאתם חייבים להכיר לקיץ

בבריכה הקטנה, שנמצאת ליד מתקן שאיבת מים של קיבוץ כפר גלעדי, מותר לשחות, מימיה צלולים וקרירים, אבל לא קפואים - פשוט תענוג. לצד הבריכה הקטנה ישנו עץ תות, ניתן לשבת בצילו ולערוך פיקניק. המקום מתאים כמעט לכולם- אך מומלץ לקחת בחשבון שלושה דברים חשובים:

  • יש מעט צל, ולכן יש להערך בהתאם.
  • הדרך למעיין אמנם קצרה, אך עוברת בשביל צר וסביבו צמחיה- לא מתאים עם עגלות.
  • אין איסוף של אשפה במקום, שמרו על הניקיון ואל תשאירו זבל במקום!

שמורת עין תאו - צילום: יפעת חן כהן
שמורת עין תאו - צילום: יפעת חן כהן

אז תפעילו ווייז:

אזור בארץ: אצבע הגליל.

דרגת קושי: קלה.

מה לשים בווייז? עין תאו. הווייז יוביל אתכם לחניית עפר לצד הדרך, שם יש להשאיר את הרכב. מהנקודה הזו יש להמשיך רגלית לכיוון הצמחייה על השביל הצר, כ 3 דקות עד השמורה.

מה עוד בסביבה: במרחק נסיעה של דקות אחדות מעין תאו נמצא אגמון מרקט- קניון קטן, מקורה וממוזג עם חנויות, מסעדות ושוק אוכל - מושלם לעצירה להצטיידות לפני הביקור במעיין או למנוחה וארוחה אחרי השחייה.

יפעת חן כהן, היא בעלת הבלוג Ifat Travelהאינסטגרם של יפעת