קוף אחרי בן אדם: המקום שנותן בית חם לקופים

מקלט הקופים הישראלי ביער בן שמן, שעוסק בהצלה ושיקום קופים, יש חלק הפתוח למבקרים המציעים סיורים לימודיים וחווייתיים מרתקים. אז בואו ללמד על החיים של הקופים בחוויה מיוחדת ובלתי נשכחת

מקלט הקופים- צילום פיטר נוך

מקלט הקופים הישראלי הממוקם ביער בן שמן, בכניסה לכפר דניאל, הוא עמותה שעוסקת בהצלה ושיקום קופים. העמותה הוקמה בשנת 1996, ומאז היא קולטת קופים שהוחרמו על ידי הרשויות לאחר שהוחזקו בניגוד לחוק, במעבדות מחקר, בניסויים קליניים, ובתנאים קשים. רוב המקלט סגור למבקרים ומתבצעת בו עבודת השיקום הפיזית והפסיכולוגית של הקופים המגיעים למקלט, בין השאר בעזרת "בית ספר" לקופים בו הם לומדים מחדש, לעיתים אחרי שחיו כל חייהם בבידוד, לחיות בחברת קופים אחרים.

עוד ב-mood:

מכיוון שלא מדובר בגן חיות, אלא במקלט שיקומי פעיל, רוב רובו של המקלט סגור למבקרים. עם זאת, ישנו חלק פתוח המשמש כמרכז מבקרים. בחלקו הפתוח של מרכז ההצלה, מתקיימים סיורים לימודיים וחווייתיים מרתקים בהם המבקרים נחשפים לפעילות המתחם, לומדים על החיים של הקופים ואף פוגשים חלק מהם מרחוק.

מקלט הקופים- צילום פיטר נוך
מקלט הקופים- צילום פיטר נוך

חשוב לזכור, שלא מדובר בפינת ליטוף, ולכל קוף יש את התפריט הייחודי שלו המותאם לצרכים שלו. לכן, אין להאכיל או ללטף את הקופים במתחם. הסיור בפארק כולל גם ג'ימבורי, מתקני ספורט, מתקן שעשועים, פינות יצירה ועוד. 

שעות פתיחה: א'-ה' ושבת: 10:00-16:00 , יום ו': 10:00-14:00

מחיר: 48 ₪ לאדם