חג המים – 4 הצעות מעולות לטיולי מים לרגל חג השבועות

שבילים רטובים, הרפתקאות, מסלול אתגרי, אגם קסום, נוף משגע וקפה עם מאפים טריים. השילוב המושלם בין חג המים ובין הטמפרטורות הגבוהות בעונה הזו מחייב ללא ספק טיולי מים. אבנית סטרולוב מצאה 3 טיולי מים מרעננים באזור הכנרת ושילבה אותם עם עגלת קפה סמוכה

אגם מעלה השחר
אגם מעלה השחר | צילום: אבנית סטרולוב

טיול המים האולטימטיבי לכל המשפחה - המג'רסה

למג'רסה שמות רבים – המג'רסה, בקעת בית צידה או הבטיחה ועוד. ריבוי השמות מעיד על הפופולריות (המוצדקת!) של המסלול הנהדר הזה, שכן זהו טיול המים האולטימטיבי.

שמורת הטבע היא בשפכו של נחל דליות. למעשה הנחלים יהודייה, משושים ודליות מתנקזים שלושתם אל בקעת בית צידה ויוצרים שתי לגונות. המג'רסה היא אחת מהן, והיא מהווה את טיול המים המשפחתי. הזאכי הוא הלגונה השנייה, המיועדת להרפתקנים, ועליה נפרט בהמשך.

הטיול במג'רסה הוא בטיול קליל, באורך של 1 קילומטר, שמתאים לכל המשפחה. הטיול מתחיל בהליכה בשביל הרטוב והדרך חזרה היא בדרך יבשה ונגישה.

במידה ואינכם מעוניינים ללכת במסלול הרטוב, אפשר לצעוד במסלול היבש והנגיש ולהיכנס למים בפינה המיועדת לכך. הגישה למים נגישה אף היא, ומתאימה לירידה בכיסא גלגלים.

בנוסף תמצאו כאן פארק גדול ומזמין ובו שפע של שולחנות פיקניק ופינות ישיבה. יש במקום שירותים ומלתחות ומים.

ווייז: שמורת טבע מג'רסה-הבטחה (בקעת בית צידה)

עלות: 28 ש"ח למבוגר, 14 ש"ח לילד, חינם למנויי מטמון

שעות פעילות: א'-ה' + שבת 08:00-17:00, ימי שישי 08:00-16:00

משתכשכים במג'רסה
משתכשכים במג'רסה | צילום: שרית פלצ'י מיארה

 

כתבות נוספות ב-mood:

 

מסלול הזאכי

לחובבי האתגר שבינינו, אני רוצה להמליץ על מסלול הזאכי. הזאכי אף הוא מהווה חלק משמורת הטבע בית צידה, או בשמה הנוסף "הבטיחה". מדובר בשפך נחל משושים והיהודייה, עת הם עושים את דרכם לכנרת.

מסלול הזאכי נחשב למסלול מאתגר. זהו מסלול מעגלי, המיועד למיטיבי לכת. אורכו כ-2 קילומטרים, ותתכוננו לחזור רטובים, כי המסלול מחייב מעבר במים, שחלקם עמוקים.

כאמור, המסלול מעגלי, תחילתו בשביל המסומן בסימון שבילים ירוק. שביל זה הוא השביל הרטוב. הדרך חזרה תיעשה בשביל יבש שסימונו לבן ושחור. לאורך הדרך ישנן מספר נקודות יציאה מהשביל הרטוב. במידה ואתם רוצים לקצר את המסלול תוכלו לצאת באחת מנקודות אלו, ולחזור בשביל השחור.

לאורך הדרך תעברו בין עצי ערבה, תפגשו בעלי חיים ותחצו בריכות עמוקות.

כמה עמוקות? חלקן מגיעות עד לעומק של 50 מטרים! אני ממליצה לכם לפקוח עיניים היטב בדרך, כי תוכלו לפגוש צבי מים, אנפות ועוד בעלי חיים.

המסלול מושלם לימים חמים!

ווייז: תחילת מסלול זאכי

נחל הזאכי
נחל הזאכי | צילום: יעקב שקולניק

 

אגם מעלה השחר

אפשרות נוספת לטבילה באזור היא באגם מעלה השחר. מדובר באגם קטן, אשר עד לא מזמן היה סוד המוכר ליודעי דבר בלבד, וגם כיום, סביר להניח שכשתגיעו לשם תמצאו בו מעט אנשים או שתהיו שם לבד ממש.

יש מצב שנסעתם לא פעם בכביש הסמוך לאגם ולא ידעם איזה אוצר מתחבא ממש צמוד אליכם, שכן הוא נסתר מהעין. אבל אם תסטו מן הכביש ותכנסו אל החניה הצמודה לאגם, תמצאו את האוצר הזה במרחק של 3 דקות הליכה מן הרכב.

האגם, שהיינו למעשה אגמון קטן ממוקם בתוואי נחל דליות, והוא אוגם את מי הנחל. האגם כולו מוקף בצמחיה וניתן למצוא בו מספר פינות מוצלות סביב המים לישיבה, ומהן גישה אל המים. המים באגם עמוקים, ועומקם כ-5 מטרים.

בדומה לסיפורם של לא מעט אגמים במדינה, מקורו של אגם מעלה השחר אף הוא במחצבה אשר פעלה במקום וכיום איננה פעילה.

ווייז: אגם מעלה השחר

אגם מעלה השחר
אגם מעלה השחר | צילום: אבנית סטרולוב

 

קפה ונשנושים – עגלת קפה נינו

אמנם הבטחנו לכם טיולי מים לרגל חג השבועות, אבל מה יותר מוצלח משילוב של טיול ומים עם עגלת קפה טעימה במיוחד שיש בה נוף משגע?

עגלת הקפה נינו ממוקמת בישוב מעלה גמלא, ושולחנות הישיבה שלה פזורים על מדשאה עם נוף מושלם לכנרת ולהרי הגליל.

מקור שמו של העגלה הוא בשמותיהם של צמד החברים שיסדו אותה – נועם וניר, שתחילת שמותיהם מרכיבים את השם נינו.

מעבר למיקום המשגע, היתרון האמיתי של העגלה הוא במאפים המוגשים בה. ניר הוא קונדיטור אשר הוכשר אצל אסטלה והתמחה בפריז, והוא בעלי קונדיטורית ג'וליאן שבגולן. משכך, המאפים כאן ייחודיים ומדהימים, מתוקים ומלוחים כאחד. בנוסף תוכלו ליהנות כאן ממגוון כריכים, סלטים וטוסטים, וכמובן שתיה חמה וקרה. יש גם אופציות לטבעונים.

ווייז: נינו עגלת קפה

שעות פעילות: העגלה פתוחה בימי רביעי, שישי ושבת בשעות 08:00-13:00

עגלת קפה נינו
עגלת קפה נינו | צילום: אבנית סטרולוב

 

שימו לב:

* במסלולים הרטובים ובאגם אין שירותי הצלה! הכנסו רק אם יודעים לשחות היטב!
* במידה ואתם עם ילדים קטנים, השגיחו עליהם ואל תתנו להם להכנס לבד
* קחו עמכם את האשפה שלכם
* מומלץ להגיע עם סנדלי שורש או נעליים טובות להליכה במים. חלק מהדרכים חלקות. אל תגיעו עם כפכפים, כי הן פשוט תברחנה לכם...