שלושה כפרים ישראלים מועמדים בתחרות יוקרתית של האו"ם

ועדה מיוחדת של משרד התיירות בחרה בציפורי, נאות סמדר וכפר כמא לייצג את ישראל בתחרות של ארגון התיירות העולמי של האו"ם - היישובים שיזכו בתחרות יקבלו הכרה בינלאומית כ"כפר תיירותי"

הכפר ציפורי. צילום: מאירה צור

מטרת התחרות היוקרתית, הנערכת כבר שנה שניה ברציפות, היא למנף את התיירות הכפרית ולפתח אותה כלכלית. ישוב שיזכה לקבל את האות "כפר תיירותי", ייכלל ברשימה האקסקלוסיבית שמפרסם הארגון ויהפוך ליעד מועדף ומוקד לעלייה לרגל עבור תיירים רבים. משרד התיירות רואה בתחרות, ובמיוחד בזכייה, כלי להגברת תנועת התיירים גם מהארץ וגם מהעולם. הדבר יתרום רבות לתעסוקה ולפרנסה של אלפי משפחות ולמשק הישראלי. 

השנה, משרד התיירות בחר להגיש כמועמדים לאות את היישורים ציפורי, כפר כמא וקיבוץ נאות סמדר - שכל אחד מהם מביא עמו את הייחודיות האתנית, התרבותית והחברתית שלו: כפר כמא הוא יישוב צ'רקסי ליד כפר תבור, המשמר תרבות עתיקה ושפה ייחודית, קיבוץ נאות סמדר בערבה הדרומית, סובב סביב אקולוגיה, חקלאות אורגנית ויצירה ומושב ציפורי בגליל התחתון, מציע תיירות איטית ומקיימת.

עוד ב-mood:

תיירות בת קיימא במושב ציפורי

במושב ציפורי בגליל התחתון, בקרבת העיר נצרת, מתקיימת פעילות ענפה של קהילת התיירנים המקומית. הקונספט של "תיירות ציפורי" שם דגש על תיירות איטית, מקיימת, חברתית, המשלבת חקלאות עם תיירות, המעודדת רכישה ממקומיים, התערות במרחב, חיבורים ואינטראקציות בין אנשים, בין קהילות, בין מבקרים ומקומיים ושלל יוזמות ופעילויות קהילתיות. 

בית בד ריש לקיש, ציפורי. צילום: ויקי גורשטיין
בית בד ריש לקיש, ציפורי. צילום: ויקי גורשטיין

בעקבות ההכרזה על המועמדים אמרה מאירה צור, מובילת קהילת העסקים של ציפורי: "אני גאה, לאחר 5 שנים של הובלה קהילתית-עסקית-סביבתית, להביא את הבשורה של מרחב ציפורי גם לעולם. תיירות קהילתית ובת קיימא. כזו הרואה את הקהילה, מכבדת את הסביבה וממנפת את הכלכלה המקומית. המתארחים בשערנו חווים מפגשים אישיים ומעוררי השראה, חיבור לאדמה והיכרות עם חקלאות בת קיימא. הם צועדים איתנו בשבילים בהם צעדו לאורך 10,000 שנות היסטוריה, חווים מורשת רב תרבותית, טועמים ולוגמים מהשפע שהמרחב שלנו מציע".

מגוון עסקי התיירות שמרכיב את 'תיירות ציפורי' כולל, בין היתר, את בחצר האחורית גראז' סייל - חנות יד שנייה מיוחדת, עלעלים - מרכז לצמחי מרפא, ריש לקיש - בית בד אורגני, רנצ'ו מניס - חוות סוסים, עגלת קפה - קפה 79, סיורי עומק להכרת החקלאים של ציפורי של ויקי גורשטיין, יקב ציפורי ועוד.