חג הביכורים והטיולים: רשימת הצעות לפעילויות בחג השבועות

לאכול גבינות בבית זה האובייס, אנחנו מציעים - חפשו לכם פעילות שווה ברחבי הארץ לחג השבועות הקרוב: קטיף דובדבנים, גיחה לערבה הדרומית, ביקור בצריף בן גוריון או טעימות יין ביקב - יש לכם פה רשימת המלצות ארוכה ומתעדכנת

2022

בועות סבון מדע וחגיגה ורודה: אירוע שבועות במוזיאון המדע ירושלים

מוזיאון המדע בירושלים מזמין את הקהל הרחב לפעילות מיוחדת לקראת חג המים שכוללת בועות סבון, מדע וחגיגה ורודה. במסגרת הפעילות ישתף הבועולוג הירושלמי, רומי שמאי שישתף את הקהל  בסודות מפתיעים ומהנים מעולם הבועות באמצעות מופע מרהיב שיתקיים  באודיטוריום המוזיאון שנקרא "בעבוע" , מופע  אותו יצר רומי  לאחר סיום תואר שני בפיסיקה יישומית.

המופע המיוחד מתקיים במקום שקט וחשוך, בו האוויר עומד, במסגרתו נדליק פנס, נטבול מסגרת וננפח בועת סבון שתגלה לנו את סודותיה, תשנה צורות, תחליף צבעים, תצחק מדגדוגים ותבלע ילדים.

כל הפעילויות וההופעות נכללות במחיר הכניסה, יום ראשון 5.6 מהשעה 10:00 עד 16:00

יום שני 6.6 מהשעה 10:00 עד 18:00. פרטים נוספים באתר

 Cw
בועות במוזיאון המדע ירושלים

לאירועי שבועות בערבה הדרומית

פסטיבל חגיגה בלבן בחבל מודיעין

לכבוד שבועות - חג הביכורים ותנובת השדה, המרחב הכפרי של יערות בן שמן לובש חג. עמותת התיירות חבל מודיעין מזמינה את המבקרים לחגיגת ביכורים מופלאה הכוללת נופים קסומים, טעמים מיוחדים ואווירה כפרית. בימי הפסטיבל יתקיימו סיורים חקלאיים בחממות הידרופוניות, בשדות חיטה, חומוס ובית בד, סיורי צילום עם הצלם אלדד מאסטרו, סיור בעקבות זוחלים, חרקים ועכבישים עם הזואולוג בועז שחם, סיורים מודרכים באתר החפירות הארכאולוגיות בתל חדיד ומפגש אמן בגלריה הייחודית של האמן פיליפ רנצר.

עוד בפסטיבל: פעילות לכל המשפחה בנושא שבעת המינים בחוות אלאדין, סיור משעשע בעפר הנוער בן שמן החושף את המבקרים לסיפור הכפר, פעילות באווירה תנ"כית בפארק נאות קדומים, פעילויות אקסטרים בטבע, סדנאות יצירה, קרמיקה וחימר, מופעי ג'אז וטעימות יין ביקב נטוף, טעימות גבינות במחלבות האזור, סדנה להכנת לחמי שאור של חוה תפוחי בבית נחמיה ועוד ועוד. 

איפה? ברחבי המועצה האזורית חבל מודיעין
מתי? 2-6 ביוני 2022, ימים חמישי-שני
לפרטים נוספים, מחירים והרשמה לפעילויות: באתר 'תיירות חבל מודיעין' www.thm.org.il 

2022
קציר שיבולים בחבל מודיעין

הפנינג שבועות ביקב כרם ברק

כחלק מפסטיבל היין ה-24 של מטה יהודה שצפוי להתקיים במהלך חודש יוני ולכלול בתוכו עשרות אירועים ביקבים הפזורים במטה יהודה, יקיימו ביקב כרם ברק הפנינג שבועות צבעוני, טעים, שמח ומשכר. לאורך האירוע יוגשו יינות במזיגה חופשית לצד תפריט חלבי עשיר, טעים וחופשי. בנוסף, יוצבו במקום פינות קליעת זרים לראש ותתקיים הופעה חיה של שירים ישראליים מוכרים. 

איפה? יקב כרם ברק, מושב בקוע

מתי? יום שישי, 3 ביוני | 9:30-16:00

מחיר? 150 ₪ למבוגר, 80 ₪ לילד, עד גיל 5 ללא תשלום

לפרטים נוספים: 052-6288591

שבועות במועצה אזורית חוף הכרמל: פסטיבל "חקלאות, ים ואדם"

את חג השבועות חוגגים במועצה האזורית חוף הכרמל במשך שבועיים. פסטיבל "חקלאות ים ואדם" ה-3  מתקיים השנה בשיתוף מועצה אזורית חוף הכרמל, עמותת התיירות כרמלים וקק"ל עם שפע של פעילויות ייחודיות והופעות מלהיבות סביב חג השבועות. כ- 15 אירועים מרכזיים יתקיימו ברחבי המועצה ועוד שלל אירועים באתרי התיירות של האזור. זו הפעם השלישית בה מתקיים הפסטיבל בחג השבועות מתוך רצון לתת במה לתוצרת החקלאית והכפרית של המועצה, לתיירות לאומנות ולשפע האתרים המיוחדים שיש באזור חוף הכרמל. השנה, לראשונה, יתקיים "מירוץ הבננות"- BANNA RUN

אירוע ריצה והפנינג יחיד ומיוחד שיכלול מסלולי שטח ברחבי יער עופר ומטעי הבננות ולצידו הפנינג שמח מלא בפעילויות למשפחות במרכז מיר"ב.

לפרטים נוספים: https://www.shavuotbahof.co.il/

דובדבן ביער, חגיגת דובדבנים בחבל יתיר

עונת הדובדבנים הקצרה כבר כאן, ומגיעה לשיאה ממש בסמוך לחג השבועות, אז יתמלאו העצים באלפי דובדבנים אדומים, מתוקים ועסיסיים. לכבוד הפרי האדום מתוק הזה, יחגגו בתיירות חבל יתיר את העונה האדומה עם דובדבן ביער -חגיגת קטיף דובדבנים לכל המשפחה. במהלך השבוע יתקיים קטיף משפחתי ביער יתיר, שבו אפשר לטייל במטע, בין שלל עצי הדובדבן המלאים בפרי, ולאכול כמה דובדבנים מתוקים שתוכלו. 

איפה? יער יתיר

מתי? ימים א'-ה': 22.5-2.6 בשעות 16:00-19:00, | ויום שישי 3.6 בין השעות 9:00-15:00.
מחיר? 30 ₪ לאדם מגיל 3, סלסילות דובדבנים הביתה בתשלום נפרד. 

לפרטים נוספים והרשמה: https://tickchak.co.il/28207/ או באתר תיירות חבל יתיר.

2022
דובדבנים ביער יתיר

חג מתן תורה בצריף בן-גוריון, שדה בוקר

לדוד בן-גוריון היה חיבור מיוחד אל התנ"ך, ורבים מחפציו בבית היו קשורים בדרך זו או אחרת לסיפורי התנ"ך. בעקבות קשר חזק זה – יקיימו בצריף בן-גוריון משחק "חפש את המטמון" עם הפריטים אשר בחר להציג בביתו – רבים מהם קשורים לתנ"ך. פסל של יונה הנביא במעי הדג שקיבל מקבוצת בני ברית פיניקס, אריזונה, כסמל לכך שעם ישראל הגיע לחוף מבטחים, אסופת פסוקים מהתנ"ך הקשורים למדבר, אותם ליקט בן-גוריון בעצמו, מגן דמוי לוחות הברית אותו קיבל מחבר הרבנים בניו יורק בשנת 1971, צלחת ייחודית מארונו של בן-גוריון, אשר מקורה לא ידוע, ובה מופיע תחריט הנוגע לחג: ''הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה - בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ'' מספר תהילים ואפילו את ספר התנ"ך האישי של ראש הממשלה הראשון, אשר קיבל במתנה מגדעון האוזנר, התובע במשפט אייכמן ועוד.

2022
שבועות בצריף בן גוריון | צילום: צביקה שמעיה

בנוסף, ביום שני - באסרו חג, יקיימו ביקור מודרך ברחבי צריף בן-גוריון, עם כל הסיפורים והאנקדוטות של חייו בקיבוץ שדה בוקר.

איפה? צריף בן-גוריון, שדה בוקר
מתי? יום שישי, 3 ביוני: 8:30-14:00 | יום שבת – יום ראשון, 4-5 ביוני: 10:00-16:00 | יום שני, 6 ביוני 8:30-16:00
מחיר? בשישי ושבת הכניסה חינם כחלק ממיזם שבת ישראלית | בחג ובאסרו חג: עד גיל 5 הכניסה חינם, 20 ₪ לילד (עד גיל 18) 30 ₪ למבוגר | סיור מודרך בעלות של 30 ₪ לילד ו-40 ₪ למבוגר. 

 

שבועות באתר התיירות ראש הנקרה

מה יותר מתאים משבועות הנקרא גם 'חג המים' מאשר ביקור בנקרות הצפוניות? אתר התיירות ראש הנקרה ממוקם בנקודת הגבול הצפונית על קו חוף ים התיכון, מציע חווית טבע מרהיבה לכל המשפחה, עוצמות הים מתפרצות בנקרות ויוצרות דיאלוג ייחודי  עוצר נשימה.  אל הנקרות מגיעים בעזרת הרכבל, מבקרים גם במנהרת הרכבת המנדטורית שנסעה מחיפה ללבנון וצופים בסרטון מרשים ומיוחד במינו. בשעות הבוקר ואחה"צ ניתן לצפות בשפני הסלע שמתחממים על הסלעים. בשבת 4.6 ובחג השבועות עצמו (5.6) - הפנינג עם פעילויות יצירה לילדים, מוסיקה ואווירה טובה לכל אורך היום!

 1srk
ראש הנקרה, יפה כל השנה

שבועות בפארק, חינם באילת

 

בשבועות, חג המים, מזמין תאגיד התיירות אילת את המבקרים לחגיגת מים שמחה ומוסיקלית, עם הופעות חיות ושלל אטרקציות לכל המשפחה. ביום ראשון, 5.6 יופיעו ירמי קפלן ורן דנקר, אשר יבצעו כל אחד בתורו את מיטב להיטיו. כמו כן תתקיים הופעתה של שיה, יוצרת מוזיקלית מקומית וצעירה בתחילת דרכה. ביום שני, 6.6 תתקיים הופעה של אנה זק, עם מיטב השירים המוכרים שלה, לצד מסיבת מים ענקית והמון פעילויות מים, מתנפחים ומגלשות מים, זירת water tag, עמדות איפור וקליעת צמות, עמדת צילום עם מזכרת לכל משתתף, משחקיה לקטנטנים, פודטראקים, שכשוכית מתזי מים תפעל במתחם ללא הפסקה.

בנוסף, תוצג גם תערוכה חדשה של האמן הבינלאומי מריוס יובאישה "ליטא במבט חדש" שתוצג בגלריה לאמנות באילת. 

 

איפה? פארק המזרקה, אילת

מתי? 5 ביוני בין השעות 19:30-23:30 ו-6 ביוני בין השעות 15:00-20:00

מחיר? חינם!!!

למידע נוסף: www.redseaeilat.co.il 

 

 

שבועות בגליל המערבי

אין כמו לחגוג שבועות בגליל, אזור שנועד לחגיגות חקלאיות, משופע במחלבות ויקבי בוטיק, ומלא באתרי תיירות ופעילויות לכל המשפחה. עמותת זמן גליל מערבי, לקידום התיירות בגליל, מציעה למבקרים כמה אירועים חגיגיים לכבוד שבועות, מלאים גבינות, יין, שוקולד ומוזיקה.

 

במחלבת שירת רועים בקיבוץ לטם יקיימו יריד מיוחד לכבוד החג, עם יצרני בוטיק מקומיים כמו ממרחי הדבש של צוף, שמני הזית של משק שחם, ממרחים של livnie's, אומנות עץ של "ממעמקים", הריבות והליקרים של ענת והיינות של יקב שטרן. לצד מוזיקה שתתנגן לאורך האירוע, המבקרים יוכלו גם לרכוש כריכים שמוכנים במקום על בסיס הגבינות הנפלאות של שירת רועים, והממרחים של המשתתפים ביריד.

 

איפה? מחלבת שירת רועים, לטם

מתי? יום שישי | 3.6 | 9:00-16:00

מחיר?  הכניסה חופשית. אוכל ושתיה בתשלום נוסף

טלפון: 072-3957566

לפרטים ופעילויות נוספות: אתר זמן גליל מערבי - https://www.westgalil.org.il/events/