סקר חדש חושף: איסטנבול ולונדון הם היעדים המבוקשים של הישראלים

הפלגות מחיפה, רכישה מוקדמת והחזר כספי: זה מה שמעניין את התייר הישראלי לפי גוגל. מה היעד הכי טרנדי, כמה טסים לעומת התקופה שלפני הקורונה ומה החשש הגדול ביותר לפני שעולים למטוס?

שוק, איסטנבול, טורקיה
שוק באיסטנבול | צילום: שאטרסטוק

"חיפושים בעולם של מונחים הקשורים בטיסות צמחו מתחילת השנה ב-26% לעומת התקופה המקבילה ב-2019, הנחשבת לשנת שיא של כל הזמנים בביקושים בענף התיירות" כך דיווח אתמול ברק רגב, מנכ״ל Google ישראל, בכנס התיירות השנתי של Google, שנערך בת"א ועסק בהרחבה בטרנדים החמים של הקיץ. 

זינוק של 1,300% בחיפושים של שירות VIP 

לאחר שהנוסע הישראלי נאלץ להסתגל למציאות כמעט דמיונית בתקופת הקורונה, חוויית המטיילים מושפעת בעיקר מהעומסים הכבדים בענף. גוגל חשפו כי ברבעון השני של 2022 קפיצה של 1,300% בביקושים לשירות VIP בשדה התעופה, לעומת הרבעון המקביל אשתקד. חיפוש הנפקת דרכון זמני זינק ב-2,700% באותה התקופה, מעקב טיסות עלה ב-400% ופיצוי על עיכוב בטיסה זינק ב-140%.   

גם בחוויית הנופש עצמה חלו שינויים מעניינים השנה, וכך נרשם גידול של 960% בחיפושי הפלגות מחיפה, אתר נופש על החוף זינק ב-212% וטיולים מאורגנים עלה ב-200%. בנוסף, נרשמה עלייה של 270% בחיפוש טיסות ברגע האחרון ושל 180% בחיפושי טיסות זולות, מונח שכנראה לעולם לא יאבד מהפופולריות שלו.

כתבות נוספות ב- Mood

איסטנבול חזרה לראש היעדים החמים 

לפי אתר Destinations Insights with Google, היעדים המבוקשים ביותר בקרב הישראלים, בהתבסס על חיפושים ברבעון השני של 2022, הם (בסדר יורד): איסטנבול, לונדון, פריז, אמסטרדם, לרנקה, בודפשט, אתונה, ניו יורק, רומא ופראג. ברשימת היעדים הטרנדיים ביותר ניתן למצוא את אנטליה (טורקיה), שארם א שייח (מצרים), פודגוריצה (מונטנגרו) וקפריסין הטורקית. 

בית הכלבו ''הרודס'', לונדון
בית הכלבו ''הרודס'', לונדון | צילום: רויטרס

קורונה אאוט, ביטול טיסה ואבדן מזוודות אין

עוד עולה מהסקר כי יותר מחצי מהישראלים (56%) אומרים שיטוסו באותה המידה או יותר השנה בהשוואה תקופה המקבילה מלפני הקורונה. רוב הישראלים (למעלה מ-70%) השיבו כי הם עדיין מזמינים מלונות וטיסות באותו האופן שבו עשו זאת לפני הקורונה (68% רוכשים מלונות באתרי הזמנות בינלאומיים ו-57% רוכשים טיסות באתרי הזמנות ישראלים), אך מבין אלה שכן שינו את אופן הרכישה, הרב רוכשים כיום יותר ישירות מאתרי חברות התעופה ובמקומות הלינה מבעבר. בנוסף, חצי מהישראלים רוכשים טיסות ומקומות לינה בין חודש לחודשיים לפני הטיסה. 

ביטול הטיסה ברגע האחרון הוא החשש הגדול ביותר (67%) של הנוסע הישראלי ולאחר מכן אובדן מזוודות (58%), עיכובים בשדה (57%) ועליית מחירים (51%). הקורונה מטרידה הרבה פחות - רק את שליש מהישראלים. כשנשאלו מה היה מעודד אותם להזמין טיסה לחו״ל,  41% השיבו שהחזר כספי מובטח, לעומת 28% שבחרו בביטול חינם, ורק 12% שנקבו בהבטחה להעלות את המזוודה שלהם לבטן המטוס. 

מבין הישראלים שלא יטוסו השנה לחופשה בחו״ל, כמחצית השיבו שהסיבות לכך הן כלכליות, בין אם מתוך פגיעה בהכנסה בעקבות הקורונה או בשל עליית המחירים וכחמישית השיבו שהחליטו שלא לטוס לחופשה בשל ביטולי טיסות, אובדן מזוודות ועיכובים בשדות התעופה.