כמחצית מהמטיילים הישראלים פתוחים לנהל רומן בחופשה

שקט נפשי לעומת טיול יוקרתי, חופשה משפחתית במקום חופשה זוגית והעדפה ליעד חדש במקום מוכר: המנהגים של המטייל הישראלי נחשפים במחקר חדש

סקס
כמחצית מהמטיילים הישראלים פתוחים לאפשרות של רומן במהלך החופשה שלהם | צילום: shutterstock

מחקר חדש של Booking.com חושף מידע מעניין על חופשת הקיץ הקרובה של התיירים הישראלים. המחקר נערך במאי 2022 בקרב מדגם של מבוגרות ומבוגרים שמתכננים לנסוע לחופשה בקיץ 2022. במחקר השתתפו סה"כ 11,187 משיבים שענו עליו אונליין, מתוכם 1,001 מישראל. והנה התוצאות:

מעדיפים יעדים חדשים ולא מוכרים

הקורונה גרמה לישראלים לרצות להרחיב את האופקים שלהם ולהספיק לטייל ביעדים בהם עדיין לא ביקרו לפני שיגיע שוב וריאנט מסוכן שיסגור את נתב"ג מחדש. נתוני המחקר מראים כי 77% מהמטיילים הישראלים יעדיפו לבקר ביעד חדש, בו לא ביקרו קודם לכן.

הרצון להרפתקאות לא תם כאן – קרוב למחצית (45%) מהמטיילים הישראלים רוצים לסמן "וי" על היעדים שנמצאים ברשימת החלומות שלהם, וליהנות מחוויית תיירות של פעם בחיים, כאשר למעלה משליש מהמטיילים הישראליים (36%) יעדיפו לבקר הקיץ במקומות פחות מוכרים, ולא ביעדי תיירות פופולריים.

עוד כתבות ב-Mood

מוכנים להתפטר מהעבודה עבור חופשה

העומס בנתב"ג לא מרתיע את המטיילים הישראלים, אשר להוטים לפצות על שנתיים שחונות - 50% מהמטיילים הישראלים העידו כי הם מצפים להשתמש בכל ימי החופשה שצברו במהלך תקופת המגפה עבור נסיעות בקיץ הקרוב. יתרה מכך, 26% מהנשאלים העידו כי הם מעוניינים להאריך את חופשת הקיץ שלהם, גם במחיר של יציאה לחל"ת ו-14% אפילו היו מוכנים להתפטר ממקום עבודתם בכדי לנסוע לחופשה במשך כל חודשי הקיץ. 

פאפוס, קפריסין
43% מהמטיילים הישראלים ציינו כי יבחרו לצאת לטיולים קצרים ותכופים יותר | צילום: shutterstock

רוצים להתנתק מהשגרה

69% מהנשאלים השיבו כי הרצון להתנתק מהשגרה היום-יומית השוחקת הוא אחד המניעים המרכזיים ליציאה לחופשה עבורם. 43% מהמטיילים הישראלים ציינו כי יבחרו לצאת לטיולים קצרים ותכופים יותר במהלך הקיץ הקרוב במטרה לשנות אווירה ולברוח מהשגרה. מניעים נוספים עליהם העידו המטיילים הישראלים כמניעים ליציאה לחופשה היו: הרצון להכיר תרבות או יעד חדש (59%), הרצון לבלות בחופשה רומנטית עם בן או בת הזוג (55%), ציון של אירוע משמח בחייהם (48%), כמו יום הולדת או שינוי מקום עבודה, הרצון להשתתף או לצפות באירוע ספורט בלייב (27%).

טיול משפחתי
61% השיבו שהם מעדיפים לצאת לחופשה בהרכב משפחתי | צילום: fotolia

מעדיפים לטייל עם האדם האהוב עליהם 

נתוני המחקר גם מראים כי המטיילים הישראלים מודים שהם מעדיפים להשקיע בחופשה שתעניק להם שקט נפשי וזמן איכות עם הקרובים להם, מאשר טיול יוקרתי ללא הגבלת תקציב.

כאשר נשאלו הישראלים איזה הרכב הם מעדיפים עבור החופשה שלהם - זוגי או משפחתי – 61% השיבו שהם מעדיפים לצאת לחופשה בהרכב משפחתי, 49% מהמטיילים הישראלים השיבו שהם מעדיפים לצאת לחופשה עם בן או בת הזוג, 47% מעדיפים לטוס עם חברים, ורק 6% יעדיפו לטוס לחופשה לבד. יתרה מכך, 70% מהמטיילים הישראלים העידו כי הם מוכנים לוותר על טיול של חודש שלם לבד ללא מגבלת תקציב, לטובת טיול של שבוע בלבד ובתקציב מוגבל כדי לנסוע עם האדם האהוב עליהם. ואפרופו אהבה, קרוב למחצית (46%) מהמטיילים הישראלים פתוחים לאפשרות של רומן במהלך החופשה שלהם.