מוזיאון ילדים חדש, מוזיאון צילום בינלאומי, מוזיאון יפני מסקרן - ברלין, מתחדשת ומפתיעה

נוסעים לראות את קולדפליי בברלין? מתכננים לבקר בברלין בקיץ? בואו לגלות את כל החידושים שמציעה העיר לקיץ הקרוב

ברלין צילום: מיכל בן ארי מנור

ברלין, עיר ללא הפסקה, התאוששה מהקורונה ומציעה שלל נקודות עניין חדשות, כולל אירועי תרבות מגוונים שייערכו בחודשים הקרובים. האזור שחווה את השינוי הדינמי ביותר הוא מרכז העיר. 

מוזיאונים חדשים בברלין

אחת מההתפתחויות המרהיבות באזור מגיעה בדמות Humboldt Forum בלב העיר. כאן, על שטח של כ-30,000 מ"ר וחמש קומות, מוצגות מספר תערוכות מרתקות, בהן אוספי המוזיאון האתנולוגי ומוזיאון האמנות האסיאתית הידועים בעולם, עם פרטי אמנות מאפריקה, אסיה, אוקיאניה ויבשת אמריקה. במהלך החודשים הקרובים, מספר מוזיאונים חדשים ומלהיבים עומדים לפתוח את שעריהם גם באזור הסמוך לפורום החדש.

אחד מהם הוא מוזיאון אמנות הסמוראים, Samurai Art Museum, המציג את אחד מהאוספים הגדולים בעולם, מחוץ ליפן, של אמנות הסמוראים, בהם כלי נשק וחפצי אמנות. על שטח של כ-2,000 מ"ר, יוצגו יצירותיהם של אמנים יפנים עכשוויים, לצד פריטים כגון שריון, קסדות, מסכות וחרבות של הלוחמים האגדיים הללו.

אתר נוסף, לא ממש חדש אך כזה שנחשב "אתר חובה" למשפחות עם ילדים, הוא מוזיאון הילדים שנפתח ביוני 2021 על ידי המוזיאון היהודי בברלין. המוזיאון, העונה לשם ANOHA, לוקח את סיפור תיבת נח כנקודת המוצא למסע מרהיב אל העתיד.

נקודות עניין נוספות שכדאי לצפות להן החל מסתיו 2022 כוללות את Tacheles, חנות הכלבו הישנה שהייתה בית אמנות ייחודי. כאן ישוכן המרכז הברלינאי של Fotografiska, המרכז השוודי הנודע לצילום עכשווי. הוא ישתרע על פני 5,500 מ"ר, ויציע למבקרים לא רק מציע למבקרים הזדמנות לחקור יצירות של צלמים מוכרים בינלאומיים, אלא גם ליהנות ממרחב המוקדש לאירועי תרבות ודיאלוג יצירתי.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANOHA (@anohaberlin)

 

לא רק קולדפליי - קיץ תרבותי בברלין

90 ימים, 90 לוקיישנים, 90 אירועים: פסטיבל Kultursommer בברלין יציע תוכנית מגוונת של אירועי תרבות באתרים יוצאי דופן – תחת כיפת השמים, ללא תשלום, ובכל רחבי העיר. וכך, בקיץ הקרוב, ברלין אמורה להפוך לבמה אחת גדולה באוויר הפתוח, שתציג את סצנת התרבות התוססת והיצירתית שלה: קונצרטים, מופעי ריקוד, ערבי קריאה ועוד אירועים רבים שיזמינו את המבקרים ליהנות מחוויות עירוניות במהלך חודשי הקיץ החמים.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Humboldt Forum (@humboldtforum)