מה הייתם לוקחים לאי בודד?

הקיץ הגיע ואיתו היתושים ששוב באו להרוס לנו את כל הכיף שבעונה. הפעם אנחנו לא מתכוונים לוותר להם ובעזרת דוחה יתושים ועוד כמה טיפים נציל לכם את החופשה!

כמה פעמים שמעתם בחייכם את השאלה "מה הייתם לוקחים לאי בודד?", ניסיתם להיזכר לרגע מה ב"הישרדות" יש לשורדים על האי ואיך זה היה משרת אתכם במידה ואתם הייתם נתקעים על אי. נכון, קילו אורז זה חשוב, גם אבן אש וגם ברזנט שיכסה אתכם מפני הגשם, אבל מה עם תכשיר נגד יתושים? הרי אזורים טרופיים, ג'ונגלים ואזורים בעלי שטח צמחייה גדול הם גן עדן ליתושים. כמות היתושים באזורים אלה גדולה וישנם סוגי יתושים שונים שלא הכרנו. אז לפני שאתם בוחרים מה לקחת לאי בודד כדאי שתחשבו שוב. רוצים לדעת איך להימנע מגירודים טורדניים בחופשה שלכם? 1. בתור התחלה, חשוב לדעת! באזורים בהם ישנה כמות גדולה של יתושים, חשוב להקפיד על לבוש ארוך כדי להיות חשופים מה שפחות לעקיצות.

  1. חשוב מאוד למרוח על האברים החשופים תכשירים דוחי יתושים, פתרון יעיל לעקיצות יתושים. חשוב לרכוש מוצרים בפיקוח משרד הבריאות ולקרוא את ההוראות היטב לפני השימוש.

3.כאשר אתם מקימים מחנה בשטח, רצוי לעשות זאת רחוק ממקור מים מאחר וידוע שיתושים אוהבים אזורים בהם יש מים עומדים (ביצות, שלוליות).

4. שעות הפעילות העיקריות של היתושים הן בזריחה ובשקיעה, הם אוהבים אותנו מנומנמים כנראה. לכן בשעות אלו תהיו זהירים במיוחד. 5. כידוע, יתוש הוא חרק קטן שמתקשה לעוף ברוח, לכן, אתם יכולים למנוע ממנו להגיע אליכם על ידי הפעלת מאוורר לכיוונכם במהלך שעות הלילה. במהלך השינה רצוי לישון עם רשתות סגורות ומתחת לכילה, זה בהחלט יכול לעזור למניעת העקיצות.

6.להזיע זה אף פעם לא נעים, אך בשגרה של טיול זה בהחלט דבר שקורה. היתושים אוהבים את החומרים שמופרשים מהגוף בזמן זיעה כך שכדאי להימרח היטב לפני בכדי למנוע עקיצות.

כדי שתבינו בפני מה אתם עומדים, הנה שיעור קטן על יתושים: נקבת היתוש זקוקה לדם יונקים כדי לקבל את החלבון הדרוש לה לייצור ביצים, משום כך היא נמשכת לחום ולפחמן דו חמצני (שאנו פולטים בתהליך הנשימה). ליתושים יש חוש ריח מפותח והם רגישים לחום, מה שעוזר להם לאתר טוב יותר את מושאי העקיצה. במהלך העקיצה היתושה מחדירה קשית זעירה לעור ובעזרתה שואבת כמות מזערית של דם. בתהליך זה חודר חומר נוגד קרישה לעור והוא זה שגורם לנפיחות אדמומיות וגרד. אז צאו לדרך, תמרחו כמו שצריך ושאף יתוש לא יעמוד לכם בדרך!