העור אמר את דברו: חוה זינגבוים חושפת מהן הדרכים של העור לאותת לך כשהוא במצוקה

חוסר איזון, פיגמנטציה, פצעונים – חוה זינגבוים מסבירה מהי המשמעות האמיתית של הבעיות העוריות הנפוצות

Wbppjs

כשהעור יוצא מאיזון, הגוון שלו נראה לא אחיד, הוא מבריק מדי, יבש מדי או מלא בפצעונים – זוהי דרכו לסמן לך שהוא זקוק לעזרה. הסימנים שהעור שולח לך הם סימפטומים לתהליכים המתרחשים בשכבות העמוקות שלו, תהליכים הדורשים התייחסות וטיפול. כשסימני המצוקה מופיעים על גבי העור, זה סימן שהגיע הזמן לברר מה מתרחש שם, מתחת לפני השטח – ולטפל בהתאם.

 

כתמי פיגמנטציה וגוון לא אחיד

כתמים נוצרים, לרוב, כתוצאה מתהליכים הורמונליים או כתוצאה מחשיפה לשמש (ולפעמים – שילוב של השניים). בשני המקרים, מדובר בתהליך של היווצרות מלנין המתרחש בשכבות העור העמוקות, כשכתמי העור עולים בהדרגה אל שכבת העור העליונה ומופיעים על גביה כתוצאה מהנזק המצטבר.

כדי למנוע את תהליך היווצרות הכתמים יש להקפיד על הגנה מפני קרינת השמש בכל דרך אפשרית – קרם הגנה (גם בחורף!), כובע, משקפי שמש ושהייה בצל. במקביל, יש להשתמש בתכשירים המעכבים את תהליך ייצור המלנין בעומק העור ומטפלים גם בכתמים שכבר הופיעו על שכבת העור העליונה, כמו White & Bright,  תכשיר הבהרה לטיפול בכתמים, ו- Whitening Mask, מסכת הבהרה עוצמתית.

 

פצעונים

התפרצויות אקנה הן לרוב תוצר של נטייה גנטית, אבל פצעונים עלולים להופיע גם כתוצאה מלחץ נפשי או שינויים הורמונליים. תזונה לקויה, היגיינה ירודה, זיהום סביבתי חמור וגם שינויים במזג האוויר עלולים להחמיר את מצב הפצעונים, וכשהם מופיעים – חשוב לטפל בהם. קוסמטיקאית מוסמכת PME תתאים לך תוכנית טיפול ייעודית לסוג העור ולמצבו, ותיתן לך הנחיות מדויקות לשימוש נכון בתכשירים. כדי לטפל בשורש הבעיה ולפתור אותה לטווח הארוך, חשוב מאוד להקפיד על אופן השימוש ולהתמיד בטיפול.

 

עור שומני, קומודונים ומיליומים

עור שומני נובע בדרך-כלל ממאפיינים גנטיים ולא בהכרח מעיד על בעיה עורית, אך לעתים הוא מתאפיין בנקבוביות פעורות, מראה מבריק, ריבוי קומודונים ("שחורים"), מיליומים (בליטות קטנות ולבנות) ופצעונים. סימנים אלה ניתנים לטיפול על-ידי איזון שומניות העור: הימנעות מתזונה עתירת שומן, הימנעות מניקוי יתר ושפשוף יתר של העור (המעודדים ייצור שומן), ושימוש בתכשירים המאזנים את העור ומגנים עליו מפני הגורמים הסביבתיים המפרים את האיזון שלו. הסרום החדשני Protection Shield מיועד לאיזון עור שומני עם נטייה לקומודונים ומיליומים.

 

יובש, קמטים ורפיון

האם יובש, קמטים ורפיון הם סימני גיל בלתי נמנעים? מקובל לחשוב שכן, אבל קיימים גורמים המאיצים את הזדקנות העור – וכשסימני הגיל מופיעים טרם זמנם, העור מאותת לך שהוא זקוק להגנה. הגורם העיקרי להאצת הזדקנות העור הוא קרינת השמש, אבל קרינת המסכים (קרינת האור הכחול), מחסור בוויטמין D, וחוסר איזון באוכלוסיית החיידקים על פני העור גורמים גם הם להאצת הופעתם של סימני ההזדקנות. כדי להגן על העור ולעצור את התהליכים המאיצים את הזדקנותו, יש להגן עליו מפני קרינת השמש ומפני הגורמים הסביבתיים הפוגעים בו. קרם הגנה עם מקדם הגנה spf 50 ישמור על עורך מפני קרינת השמש, סרום Intense Barrier יגן על העור היבש והרגיש מפני הנזקים הסביבתיים, ותכשיר הלחות המהפכני Prophecy יחדיר חומצה היאלורונית ממוזערת לעומק העור, להעלאה דרמטית של רמת הלחות והנפח בעור.

 

עור עמום וחסר ברק

כשהעור נראה פתאום חסר חיוניות, אפרורי ועייף, הוא מאותת לך שמשהו השתנה. האם אורח החיים שלך שונה מהרגיל? לחוץ מהרגיל? האם החלפת עבודה? מקום מגורים? שינויים משמעותיים בסגנון החיים (וגם במצב הרוח) משפיעים על העור מבפנים, ובאים לידי ביטוי במראה שלו. העור מסמן לך שהוא זקוק להתייחסות, ולכן מומלץ לפנות לקוסמטיקאית מוסמכת PME שתאבחן אותו ביסודיות ותתאים לו תכשירים שיחזירו אותו לאיזון.

 

אדמומיות, רגישות, חוסר איזון

כשהעור רגיש, מגורה, אדמומי ואינו מאוזן, הוא מאותת לך שהוא מתקשה להתמודד עם התנאים הסביבתיים. יתכן שמדובר ברגישות לתכשיר מסוים או בתגובה לשינויים במזג האוויר, והפגיעה במחסום העור מקשה על תפקודו התקין. מומלץ לנצל את שעות הלילה כדי לסייע לעור להתמודד עם אתגרי היום, ולהשתמש בתכשירים המעודדים תהליכי חידוש, שיקום, ריפוי ותיקון של העור. סרום הלילה Night Serum מסייע בשיקום העור, בהבהרת העור, בהפחתת אדמומיות ובהרגעת העור לאחר החשיפה היומית לשמש, לאובך ולמפגעים סביבתיים.

 

העור שלך אמר את דברו? לא כדאי להתעלם. קוסמטיקאית מוסמכת PME מבית חוה זינגבוים תפענח עבורך את סימני העור ומשמעותם, ותתאים לך תוכנית טיפול אישית שתחזיר את העור לאיזון.