טקס הדחה אישי: חוה זינגבוים על 10 ההרגלים הרעים שצריך להדיח כדי ליהנות מעור בריא

האם גם לך יש מנהגים שכדאי להיפטר מהם? הגיע הזמן להדיח הרגלי טיפול וטיפוח שלא עושים טוב לעור הפנים שלנו. חוה זינגבוים מגלה מהן הטעויות הנפוצות שכולנו עושות

חוה זינגבוים

היפטרי מהרגלי טיפוח וטיפול שלא עושים טוב לעור הפנים | צילום: חוה זינגבוים

  • לדלג על ניקוי הפנים. למרות העייפות, חשוב לנקות את הפנים עם תכשיר ייעודי לפני השינה, גם אם את לא מתאפרת. אבק, זיעה, זיהום אוויר – כל אלה נאספים במהלך היום על עור הפנים, מצטברים בנקבוביות ועלולים לגרום לגירוי, רגישות ופצעונים. כדאי להנהיג טקס לילי קבוע של ניקוי הפנים אחרי ארוחת הערב, רגע לפני שהעייפות מכריעה אותך, ולהקפיד להניח בחדר הרחצה סבון פנים בהישג יד.
  • לשכוח את הצוואר. לעצור את מריחת התכשירים בקו הלסת זו טעות נפוצה – וכדאי להימנע ממנה. עור הצוואר דק ורגיש, וגם הוא זקוק להתייחסות ולטיפול. כחלק משגרת הטיפול בעור, חשוב למרוח את התכשירים הקבועים גם באזור הצוואר והמחשוף, או להשתמש בתכשיר ייעודי.
  • לערבב תכשירים. כשמדובר בתכשירים המכילים רכיבים פעילים, חשוב להתייעץ עם קוסמטיקאית מוסמכת ולוודא שהשילוב ביניהם נכון. שילוב שגוי עלול לפגוע ביעילות התכשירים ולגרום לנזק. כדאי גם להימנע ממריחה של תכשירים רבים זה על גבי זה: הרכיבים לא חודרים לעור ביעילות כשאת מורחת יותר מדי שכבות בו זמנית, וכמו כן את עלולה לסבול מתגובה אלרגית – ויהיה לך קשה לדעת איזה תכשיר גרם לה.
  • לגעת בפנים. הידיים שלנו באות במגע עם שלל גורמים מזוהמים במהלך היום. נגיעה בפנים, במיוחד כשיש פצעונים (אבל לא רק), עלולה לגרום לנזק משמעותי: כמעט כל צלקות האקנה נובעות מנגיעה בפנים ומחיטוט בפצעונים. זכרי: אם לא תגעי בפצעון, הוא ייעלם בתוך כמה ימים. אם תגעי בו – הנזק עלול להישאר לכל החיים. אם את סובלת מאקנה פעיל, כדאי לגשת לקוסמטיקאית מוסמכת מבית חוה זינגבוים להתאמת תוכנית טיפול אישית, והכי חשוב – להתמיד בה.
  • לעשן. אם עד היום לא השתכנעת להפסיק לעשן, אולי זה יעזור: מלבד הנזקים הבריאותיים הפנימיים, עישון פוגע גם במראה העור וגורם ליובש, פיגמנטציה וקמטים חרוצים באזור השפתיים.
  • לגרות את העור. שימוש יתר בתכשירים המייבשים את העור כמו סבונים, מי פנים, מסכות, תכשירי פילינג חזקים וחומרי הבהרה אגרסיביים, עלול לגרום לגירוי. גירוי יתר גורם לסטרס של העור ולתגובת נגד כמו התפרצויות אקנה, פיגמנטציה, הזדקנות מואצת, אודם, יובש ועוד. שימוש לא מבוקר ברכיבים חזקים חושף את העור ופוגע בתפקודי ההגנה שלו.
  • להימנע ממריחת קרם הגנה. חופשות הקיץ כבר מאחורינו והשמיים הולכים ומתעננים, אבל העור שלך עדיין חשוף לשמש. בכל יציאה מן הבית, גם במהלך טיול קצר עם הכלב וגם במהלך נהיגה בכביש, העור שלך נחשף לקרני UV, והנזק הולך ומצטבר. קרינת השמש חודרת מבעד לעננים ומבעד לחלונות הרכב, וחשוב להגן על העור מפניה ולמרוח קרם הגנה מפני השמש כשלב קבוע בשגרת הטיפול היומיומית.
  • להתקלח במים חמים. למרות ההנאה ממקלחת חמה ביום קריר, חשוב לדעת כי מים בטמפרטורה גבוהה עלולים לייבש את העור – וכשמדובר בעור רגיש, הם עלולים גם לעורר גירוי. מומלץ לקצר את זמן המקלחת ולא להשתמש במים מאוד חמים – במיוחד כששוטפים את הפנים.
  • לא לשתות מספיק מים. שמעת את זה המון פעמים – כי זה נכון: להשתמש בתכשיר לחות זה חשוב, אבל העור צריך לקבל נוזלים גם מבפנים. כשהגוף מיובש, העור נראה יבש יותר, מחוספס ועמום. שתיה מספקת תשמור על העור חיוני ורענן.
  • לא לישון מספיק. כן, שנת היופי אכן משפיעה על היופי: הגוף זקוק ל-7-9 שעות שינה ביממה כדי לתפקד במיטבו. גם העור שלנו משתקם ומתקן את עצמו במהלך הלילה, וללא שינה מספקת הוא יוצא מאיזון ומאבד מהזוהר הטבעי שלו.

גם לך יש הרגלים שכדאי להדיח משגרת היום? כדי לדעת בוודאות שהעור שלך מקבל את כל מה שהוא זקוק לו, כדאי לפנות לקוסמטיקאית מוסמכת מבית חוה זינגבוים לאבחון מקצועי של העור. שגרת טיפול מותאמת אישית, בתוספת כל המידע וההסברים על הרגלים נכונים מפי אשת מקצוע מוסמכת, יבטיחו שהעור שלך יישמר בריא וייראה במיטבו.