עונה 4, פרק 4: בטומי, גיאורגיה

הפנינה הנסתרת של מזרח אירופה כפי שלא ראיתם מעולם

זמן צפייה: 25:15

אם אי-פעם הייתם אומרים שנבקר בבטומי, לא היינו מאמינים לכם. לא היינו בטוחים איפה זה, וכשהגענו גילינו פנינה אמיתית, עם מזג אוויר מעולה, ים, תרבות מעניינת, וכמו שהמקומיים קוראים לה – הלאס וגאס של גיאורגיה!


בקיצור, יאללה בטומי – תראי לנו מה יש לך!


התחלנו בנקודת תצפית על הגובה. אל תדאגו – הטיפוס הוא ברכבל, והנוף הירוק נפרש בפניכם לאט, ונגמר בים השחור היפהפה. אגב, יודעים למה נקרא הים השחור בשמו? מנחשים? מבטיחים תשובה בפרק!


אחרי שצפינו על בטומי מלמעלה, הגיע הזמן להיכנס פנימה – אז קפצנו לבית גיאורגי מסורתי וחווינו הכנסת אורחים מדהימה! כל המשפחה בבית אחד, מבשלת יחד, רוקדת, ובעיקר מאכילה את אוריאל מטעמים מקומיים, שהוא פשוט לא יכול לעמוד בפניהם. דחיית סיפוקים? לא אצלנו.


אחרי כל הריקודים האלה, חייבים להירגע, ובבטומי נרגעים בחמאם. לירון התאחדה עם הביקיני האדום, ואמנם בהתחלה היא חששה שיצליפו בה במגבות, אבל אוריאל כבר יודע: אין כמו חמאם. קיבלנו עיסוי עדין ומפנק, קינחנו בסאונה רגועה – והכי הופתענו מהג'קוזי!


אתם יודעים שאנחנו אוהבים לקבל מכם המלצות בעמוד הפייסבוק שלנו, ואין לכם מושג כמה שמחנו לקבל הודעה מליאור נרקיס בכבודו ובעצמו! הוא הכיר לנו חבר שלו, זמר מקומי מפורסם ומלא סטייל בשם מוריס, שלקח אותנו לבית כנסת עם סיפור מרתק.


פתחנו את היום השני בשמורת בוקר מהממת ביופייה, "מטרלה", האיזור הלח ביותר בגיאורגיה. במרחק נסיעה קצרה מהעיר, כל השלגים נמסים לנהרות שוצפים. אל תנסו לשחות בהם, כי הם קפואים! אוריאל הכניס רגל וכמעט איבד אותה. מצד שני, אנחנו גם אוהבים להגזים. אם אתם מחפשים בריחה ירוקה מהעיר – זה המקום בשבילכם.


החופשה הזאת לא הפסיקה להפתיע! קיבלנו הודעה מראש העיר של בטומי, ששמע על התכנית ורצה לפגוש אותנו אישית. טוב, זו בקשה שאי אפשר לסרב לה. הוא הזמין אותנו למקום הרומנטי ביותר בעיר, הטיילת המופלאה של בטומי, שם ראינו פסל קורע לב על אהבה נכזבת והתראיינו לטלוויזיה הגיאורגית. הרחנו את ההצלחה, ואנחנו לא בטוחים שנרצה לחזור!


רבים מכם המלצתם על המזרקות המוארות, ומן הסתם שלקחנו את ההמלצה חזק, בשתי ידיים, וצילמנו סלפים אינספור בעיר שתמיד זוהרת – גם בלילה. הייתה חופשה באמת מושלמת!
כל הפרקים של החופשה המושלמת לכם כאן

רוצים לנפוש? הנה כל מה ששווה בכל יעד

היכנסו לעמוד הפייסבוק של החופשה המושלמת וקבלו עדכונים בלייב!