פלא עולם: ביקרנו במפרץ האלונג ביי בווייטנאם

יותר מאלפיים איים הפזורים כמו ציור, וגם סיור בעיר האנוי. עלו איתנו על הריקשה

זמן צפייה: 04:35
הגענו לווייטנאם עם מטרה פשוטה: עשרים וארבע שעות ביעד וכמה שיותר אטרקציות. את הביקור שלנו במדינה בחרנו להתחיל דווקא ברגוע, באחד משבעת פלאי עולם הטבע החדש, מפרץ האלונג ביי. אלף וחמש מאות קילומטרים רבועים של יותר מאלפיים איים הפזורים כמו ציור במקום בו לפי האגדה הדרקון שקע וירק מפיו אבנים שהפכו לאיים.אמת או בדיה, הקסם על הים הזה הפך אותו לאחד מאתרי התיירות הפופולאריים במדינה ואני ממליץ -לא לפספס.
אחרי שנרגענו בשיט בין איי המפרץ אנחנו בשלים להגיע אל העיר שבעיכול הנהר או בשמה המקומי – האנוי, בירת ווייטנאם התוססת. במקום בו לכל איש שני יש אופנוע, אי אפשר באמת להתנייד במכונית והסיור בריקשה לוקח אתכם בין הסמטאות הצרות של הרובע הישן. הצרפתים ששלטו באיזור עד למלחמת העולם השנייה השאירו את חותמם על העיר שלעיתים יכולה להיתפס כמושבה צרפתית שלווה. זאת כמובן עד שקול צפצוף האופנועים מפר את השלווה ומחזיר אתכם למציאות הווייטנאמית התוססת.

המקדשים העתיקים של האנוי

תחילה נבקר במקדש "נגוק סוק" הממוקם על אי כשהגישה אליו היא דרך גשר עץ אדום הנקרא השמש העולה, נציץ גם על מגדל הצבים הניצבים במרכז האגם זכר לאגדה עתיקה, ולאחר מכן נסיים בפגודת "טראן קוואק" הפגודה העתיקה ביותר בעיר. אחריי הסיור במקדשים, מי מכם שירצה קצת לנוח- מומלץ לנסות את אחת מהמסעדות או בתי הקפה הנישאים להם גבוה מעל האגם שהפך לסמלה של האנוי ההיסטורית.
עשינו לכם חשק לטוס לוויטנאם? חכו שתראו את החופים שם
עוד המלצות על חופשות מהממות בפייסבוק שלנו
עשינו לכם חשק לחו"ל? הדילים הכי שווים במרחק נגיעה! למה אתם מחכים?