הטחור השחור

מספר דרכים טבעיות בעזרתן תוכלי להקל על הכאבים שתחושי אחרי הלידה בעקבות חתכים, תפרים ואפילו טחורים

אחרי הלידה את עלולה לחוש כאבים הנובעים מהתכווציות הרחם, מתפרים שנתפרו אחרי הלידה או אפילו קרעים. מחושים הנגרמים בעקבות טחורים יכולים להכאיב מאד ולהפריע בשעות השינה המעטות שנותרו לך על מנת להתאושש. כיצד תוכלי לטפל בעצמך ביעילות בדרכים הכי טבעיות שניתן? מספר טיפים להריון ואחרי הלידה באדיבות MAMAY – מרכז פרטי לרפואת ילדים משולבת.

כך תקלי על הכאבים המלווים את התכווציות הרחם

במהלך תקופת ההריון הרחם מתכווץ בהדרגה וחוזר לגודלו המקורי. תהליך זה מלווה בהתכווצויות ובדימום שעלול להימשך כשלושה שבועות. בעת הנקה, התכווצויות הרחם עלולות להיות מלוות בכאב ואי נוחות. להקלה על התכווצויות, ניתן לשתות חליטת עלי פטל, קמומיל ושומר. מערבבים את הצמחים בצנצנת זכוכית, ובעת הצורך שמים כפית צמחים בכוס מים רותחים ושותים. החליטה תקל על התכווצויות הרחם ואף תסייע לביסוס ההנקה.

טיפול בחתך ובתפרים לאחר לידה:

ניתן לשים פד במקרר ולהניחו על המקום בעודו קר- לכיווץ וקירור האזור. כמו כן, ניתן למרוח על הפד דבש ועליו לטפטף מספר טיפות של תמצית ארומאטית: לבנדר הדבש מחטא ומזרז את ההחלמה. הלבנדר מקל על הכאב ומסייע להצטלקות נכונה וטובה. מומלץ לשבת באמבט ובו תערובת צמחים המכילה, אכילאה, מרווה, רוזמרין וקומפרי. כמו כן, ניתן להכין מיצוי מצמח הקלנדולה ולעשות עימו שטיפה מקומית לשמירת הגיינה ולהקלה בכאב.

טיפול טבעי בטחורים:

ניתן למרוח משחות מקומיות המבוססות על צמח ההממליס הגורם לכיווץ כלי הדם, ובכך מסייעות להכנסת הטחורים ומקלות במיוחד על הכאב. כמו כן, ניתן לשים תיון רגיל במעט מים חמים למשך 2-3דקות, לסחוט היטב ולהניח ישירות על המקום. ניתן לחזור על הפעולה מספר פעמים ביום על פי הצורך. חשוב שלא לשבת על גלגל וזאת על מנת שלא ליצור לחץ פנימי נוסף על הטחורים.

בנוסף, חשוב להקפיד על תזונה קלה לעיכול, תזונה המבוססת על דגנים מלאים, פירות וירקות טריים והרבה נוזלים. לארוחת הבוקר מומלצת דייסת קוואקר-שיבולת שועל. מבשלים חופן שיבולת שועל בכוס נוזלים (מים, חלב אורז, חלב שקדים) עד להסמכה וממתיקים בדבש או סילאן. ניתן להוסיף גרעיני חמניות, זרעי דלעת, פירות יבשים וכולי. דייסת הקוואקר תאפשר ניקוי של מערכות הגוף, ותסייע בטיפול בעצירות. (את כל המרכיבים והצמחים תוכלי למצוא בבתי טבע).

כל מה שרצית לדעת על הטחורים >>
כיצד עיסוי פירנאום עשוי להקטין את הסיכוי לחתכים לאחר הלידה >>