המוסד התל אביב שנרתם למצב: "נתקלנו ביחידות שלא אכלו אוכל חם כבר כמה ימים"

"מקום של בשר" בנווה צדק היא מסעדה שפועלת מעל 16 שנה והפכה למוסד מוכר בעיר. מאז השבת השחורה הבעלים הסבו את כלל פעילותם למען אוכל חם לחיילים ומפונים: "ברגע שחייל מקבל אוכל חם זה עולם ומלואו"

מקום של בשר
מקום של בשר | צילום: מבשל לחיילים

השבת השחורה ההיא תפסה את כולנו לא מוכנים וברגע נולדו יוזמות חברתיות שהציפו את הארץ. גם את ניני נוף ורימון בן יקר, הבעלים של "מקום של בשר" בנווה צדק, שברגע המסעדה שלהם נסגרה, אבל להם היה ברור שאוכל ימשיך לצאת ממנה. רק שבמקום לקהל שפוקד את המסעדה בשגרה, הפעם האוכל יגיע לחיילים ולמפונים בשטח.

"הבנו שהכול הולך להיות סגור - אז את כל הסחורה תרמנו לחמ"ל האחים, ואת הבשר הפכנו להמבורגרים למעגלים הקרובים", סיפר ניני בשיחה עם דיגיטל רשת 13. "התחלנו מלהוציא 300 מנות ביום ומשם הכול התגלגל מפה לאוזן".

כתבות נוספות:

מאז ההירתמות של המוסד התל אביבי רק גדלה, ואת ניני הצלחנו לתפוס לשיחה קצרה בזמן נסיעה שלהם לרמת הגולן כדי להקים על האש לחיילים בהפוגה. "130 חיילים יוצאים להתאוורות – אנחנו מגיעים ומכינים להם ארוחת צהריים חמה". לניני חשוב לציין שהוא לא עובד לבד, ושכל הצוות של "מקום של בשר" - מהמלצרים ועד המארחות - התגייסו בהתנדבות למען אריזות ושילוח המבורגרים, וכל אריזה מקבל הקדשה אישית וציור למען החיילים. לדבריו, "הספקים שלנו ראו שאנחנו מזמנים סחורה והמסעדה סגורה, הבינו שזה אוכל לחיילים ולמטה החטופים והם באו לקראתנו".

מקום של בשר
אוכל לחיילים | צילום: מקום של בשר

 

ניני כמו רבים סיפר על תחושת הסיפוק שמלווה אותם ברגעי המפגש עם החיילים והמפונים: "ברגע שהחייל מקבל אוכל חם זה עולם ומלואו". כמו כן, מאז השבת ההיא הם מנסים להגיע אל חיילים שאין להם גישה לאוכל חם: "נתקלנו ביחידות שלא אכלו אוכל חם כבר כמה ימים".

מאז "מקום של בשר" חזר לפעילות חלקית ופתח את שעריו משעות הצהריים ועד הערב. בבקרים המסעדה עדיין מוציאה תפוקה למען חיילים ומפונים: "אנחנו מנסים לחזור לשגרה לאט לאט". ניני גם משתף שהקהל שהוא רגיל לראות במסעדה שלו הוא לא אותו דבר: "אנשים באים קצת לנקות את הראש ולאכול – לא כבילוי". ניני בוחר לסיים את השיחה בצורה אופטימית ולהחמיא לתחושה הכללית במדינה: "אני פוגש אנשים מדהימים - רוח ההתנדבות בארץ פשוט מדהימה".