10 דברים שאתם צריכים לזרוק מהמטבח שלכם עכשיו

כשזה מגיע לשמור או לזרוק אוכל במטבח שלנו, אנו נוטים להתנדנד: האם צריך להיפטר מקרש החיתוך הישן הזה? האם העוף שנותר במקרר עדיין טוב?

מטבח

כדי לרדת לעומק הדיונים הללו אחת ולתמיד, מומחית בכירה למידע טכני בשירות הבטיחות והפיקוח על המזון של ה- USDA מציינת 11 דברים שכדאי באמת לזרוק בהקדם האפשרי.

הספוג שלכם

אולי אתם מרתיחים אותו כדי להסיר חיידקים, אבל כפי שמציינים בכובד ראש, ממש קשה לנקות ספוג: "יש בו את כל החורים", המומחית אומרת. ה- USDA ממליץ להחליף את ספוג הכלים שלכם לעתים קרובות.

מטלית היא חומר הניקוי המועדף. אתם יכולים גם להשתמש במגבות נייר, אבל לאנשים הסובלים ממודעות = לא מודעות, זו לא אופציה. אם אתם בוחרים במטלית, החליפו אותה לעתים קרובות; החלפה בכובד ראש כל יומיים למשל.

אזהרה אחת? אם אתם מבשלים ויש לכם [בשר נא] שנשאר על השיש, זה הזמן שאתם רוצים להשתמש במגבת נייר ולזרוק את המטלית.

שאריות שאתם לא זוכרים שבישלתם

כתם שאריות בחלק האחורי של המקרר שאתם לא זוכרים שהכנסתם לשם? ההימור הטוב ביותר שלכם הוא לזרוק אותם. השתמשו במזון מבושל או בשאריות אחרי שלושה עד ארבעה ימים. אם אין לכם זיכרון מתי הכנתם אותם, זה היה שם יותר מדי זמן.

ולשם שמים, אם אתם רואים עובש, אל תאכלו אותו!

עוד ב"בריאות"

לא מצליחים ללכת 10,000 צעדים ביום? עשו את זה במקום

זוהי הדיאטה הטובה ביותר למניעת סרטן השד

10 אזורים בגוף שאתם לא שוטפים מספיק

 

פריטים מושלגים במקפיא

אם הטאפרוור במקפיא כל כך מגובש שהוא נראה שיצא מסרט דיסני, הגיע הזמן לשחרר אותו. בכנות נגיד כי בהנחה שטיפלתם במזון בצורה נכונה במהלך ההכנה והקירור, חיידקים אינם הבעיה. אבל אם אתם רואים הרבה גבישי קרח, הרבה שלג, או שזה נראה ממש יבש ואתם לא יכולים לדעת מה זה, זה לא יהיה טעים במיוחד.

רטבים שפג תוקפם

מי מאיתנו לא החזיק בבקבוק סריראצ'ה שכתוב עליו תאריך "הכי טוב בשימוש"? לפעמים אנחנו קונים רטבים למתכונים מיוחדים ואז לעולם לא נשתמש בהם שוב, והאמת היא שאין סיבה טובה לשמור תבלינים שפג תוקפם.

תסתכלו; אם הם מתחילים להיפרד, כנראה שהם לא טובים. אם הם לא נראים טוב, אתם כנראה לא רוצים לשמור אותם יותר.

אבקת אפייה שלא עובדת

יש סיכוי גבוה יותר שאבקת אפייה תאבד את עוצמתה מאשר סודה לשתייה, כיוון שהיא אינה נתרן ביקרבונט גרידא, כפי שהוא. (הוא כולל גם חומצה, כגון קרם אבנית, ובולם לחות כמו עמילן תירס.) כדי לדעת אם היא טובה, מומלץ לשלב כפית עם 1/3 כוס מים חמים, ואם היא מבעבעת בהתלהבות, זה בסדר.

ספוג
צילום: shutterstock

שקיות פתוחות של מרק

מרקי עוף וירקות מוכנים מראש בשקיות יכולים להיות בעלי זמני כדאיות קצרים להפתיע. לעתים קרובות מתכונים ידרשו רק חצי כוס. לגבי השאר, או שתכתבו לעצמכם פתק - 'אני הולך להכין מרק' - או הקפיאו אותו.

תבלינים ישנים

מקורות שונים בחזית זו, אך רובם מסכימים שתבלינים מאבדים את עוצמתם וטעמם לאחר כשנה. (אנחנו מקווים שמארי קונדו מציינת על התבלינים שה ומסמנת אותם!) האביב הוא זמן חכם לבחון מקרוב את מה שיש בארון שלכם. זה בכלל לא נושא בטיחותי. רוב המוצרים היבשים, העובדה שהם יבשים מאפשרת להם להחזיק מעמד זמן רב.

קרש החיתוך השרוט שלכם

זה לא משנה אם זה עץ או פלסטיק. אם יש בו הרבה סדקים, הגיע הזמן לזרוק אותו. חיידקים אוהבים לחיות בחריצים עמוקים, וקשה לנקות כראוי פריטים מלאים בהם. אז אם זה מערוך, כף עץ או קרש חיתוך, זרקו אותו!

מחבתות מגורדות ומקולפות

ברגע שלמחבת נון -סטיק יש שריטה עמוקה, היא כבר לא נונ -סטיק.  מחבתות מצופות טפלון יכולות להיות גם בעייתיות, מכיוון שכאשר הן מחוממות לרמה גבוהה מדי, הן מפיצות אדים שיכולים לעורר תסמינים דמויי שפעת.

בשר שמריח רע

אתם יודעים לקנות ולבשל לפני תאריך השימוש, אבל אם אתם יכולים להריח את הבשר דרך האריזה, או שהוא לא מריח מיד אחרי שהוא יצא מהאריזה כמה דקות וניקז כמה מיצים, אל תיקחו את הסיכון.

תנו לשכל הישר להנחות את הדרך בנושא זה - ועל כל ההחלטות האחרות שתקבלו בכל הנוגע לבטיחות המזון.

 

*מקור - health