פסטה ופיצה מחוץ לתחום: מה כדאי להזמין לילדים במסעדות?

קבלו כמה כלים אמיתיים להורים שממש עכשיו יצאו לחופש הגדול יחד עם הילדים. צפירת הרגעה: טעם זה דבר נרכש והכל דינאמי, מה שהילדים לא הסכימו לאכול פעם לא אומר שלא יסכימו היום

זמן צפייה: 07:19

ארוחות הילדים במסעדות הפכו לפסטה בלי כלום או שניצלונים וצ'יפס שטוגנו בשמן שמי יודע כמה זמן עמד. קבלו כמה כלים אמיתיים להורים שממש עכשיו יצאו לחופש הגדול יחד עם הילדים אחרי שנת קורונה שגם ככה הייתה סופר מאתגרת.

נחלק את הארוחות עם הילדים לחוץ ולתוך הבית.

כשאנחנו מגיעים למסעדה אנחנו רוצים קודם כלחצי שעה לפני הארוחה לשתות משהו, קודם כל לאפשר לסגל אורח חיים בריא יותר. לילדים בד"כ אין דגש על שתייה, הם לא לוקחים אותה כמשהו חשוב אבל הוא סופר חשוב.

נתמקד בשלושה דברים מרכזיים:

1. מה לא מזמינים

פוקאצ'ה או לחם - אין להם מטרה. כמו שבבית אנחנו לא פותחים ארוחה עם לחם, כך גם במסעדה אין סיבה שנעשה את זה. הלחם סותם ולא משאיר מקום לאוכל המזין והעיקרי.

עוד ב"בריאות"

בדיקת עובדות: האם זה רע לבריאותנו לאכול אוכל מטוגן בשמן זית?

5 דרכים שיעזרו לכם למצוא את הפסיכולוג הנכון

בחנו את עצמכם: עד כמה אתם אנשים מטופחים?

2. מה כן נזמין במקום

אדממה, אנטיפסטי או סלט אמיתי מתובל שאין בו הסמכה של רטבים מעובדים ומלאים בסוכר שאנחנו לא מכירים. טעם זה דבר נרכש והכל דינאמי, מה שהילדים לא הסכימו לאכול פעם לא אומר שלא יסכימו היום. שווה לנסות.

3. מה חולקים

מנות שמאתגר לא לחלוק אותן, כמו קינוחי שחיתות. אנחונ נחלוק גם מנות שמאתגר כן לחלוק אותן,
אם יש ילדים שלא בקטע של בריאות, כן נזמין מנה מאוד בריאה למרכז השולחן
כי העין מתרגלת ורואה ולאט לאט הרגל שנמצא בשולחן הופך לטבע. בפעם הבאה שהם יראו את המנה זה יהיה אהלן-אהלן ובפעם השלישית אולי חלילה יסכימו לטעום ממנה.

מנות ילדים בד"כ הן מנות חסם שיוצרות עצירות, הן מורכבות מחיטה, סוכר ומלח.  בבית מרבית החינוך קורה, בבית ההורים הווים מודל לחיקוי וזה הכי חשוב בעולם.
אחרי שדיברנו על מנות ילדים ומסעדות, מה עושים בבית?

אפשר לקחת חליטות צמחי מרפא או תה, יש בהן זהב. ברגע שהן מתקררות שמים בכוס עם נענע או עשב לימון שאפשר לקנות אצל כל ירקן. לחליטות אלה יש סגולות מרפא שעוזרות לעכל את הארוחה ועוזרות למערכת החיסון.

איך תדעו שהילדים יטעמו? פשוט תניחו על השולחן. בדיוק כמו מנות בריאות במסעדה, אחרי כמה פעמים הם כבר יסכימו לטעום. אפשר גם להשתמש בנוגדי חמצון כמו פלט ודובדבן, שני המזונות הכי אנטי סרטניים שיש. זה אולי נשמע רק ברמת השתייה, אבל הילדים גם יאכלו את כל מה שתכניסו לבפנים.