כך תמנעו אכילת יתר כשאתם עובדים מהבית

אם אתם מהאנשים הרבים שרגילים ללכת לעבודה, סביר להניח שההתכנסות בבית שיפרה את שגרת האכילה הרגילה שלכם. גישה מתמדת לאוכל ולהיות לחוצים מהרגיל יכולה להיות מתכון להתמכרות יתר או לאכילת יתר

המבורגר

בין אם אתם בסגר עצמאי או שהממשלה מבקשת מהציבור להימצא במקום אחד בגלל מגיפת הקורונה, אתם נמצאים בבית לא מעט שעות, ואולי מטפסים לפעמים קצת על הקירות. אם אתם מהאנשים הרבים שרגילים ללכת לעבודה, סביר להניח שההתכנסות בבית שיפרה את שגרת האכילה הרגילה שלכם. גישה מתמדת לאוכל ולהיות לחוצים מהרגיל יכולה להיות מתכון להתמכרות יתר או לאכילת יתר.

אם לא ממש הסתדרתם בשגרה החדשה שלכם, להלן ארבעה טיפים מרכזיים. כל טיפ נועד לעזור לכם לנווט את הנורמלי החדש הזה - מבלי להרחיב גם את קו המותניים שלכם.

צרו לוח זמנים לאכילה

פיתוח שגרה עקבית קובע את הבסיס לאכילה מאוזנת. אם מעולם לא הייתם אנשים של ארוחת בוקר, זה הזמן להתחיל בהרגל בריא זה.

מחקר שנערך בשנת 2020 מצא כי האנרגיה שגופכם מוציא לעכל ומטבוליזם של מזון, גבוהה פי שניים בארוחת הבוקר בהשוואה לארוחת הערב.

עוד ב"בריאות"

זאת התדירות שבה אתם באמת צריכים להתקלח

לחשוב מחוץ לקופסא: כך תכינו קופסאות אוכל בריאות ושוות לקראת החזרה לבית הספר

זו הסיבה שאנשים מסוימים מזיעים יותר מאחרים

 

מחקר זה מהווה עדות לתמיכה בעצה ארוכת השנים לאכול ארוחת בוקר כמו מלכים, ארוחת צהריים כמו נסיכים וארוחת ערב כמו עניים. החוקרים ציינו כי בנוסף לשריפת יותר קלוריות בארוחת הבוקר, מתנדבים שאכלו ארוחת בוקר גדולה יותר וארוחת ערב קטנה יותר חוו שליטה טובה יותר ברמת הסוכר בדם ובאינסולין. וכאשר נבדקי המחקר אכלו ארוחת בוקר קטנה יותר וארוחת ערב גדולה יותר, היו להם תחושת רעב מוגברת לאורך כל היום, במיוחד עבור ממתקים.

קח את הזמן להכין ארוחת בוקר משמעותית ובריאה יותר לפני שתתחילו ביום העבודה שלכם. עצרו לארוחת צהריים כחמש שעות מאוחר יותר, והכינו ארוחת ערב קלה יותר שלוש עד ארבע שעות לאחר ארוחת הצהריים. אפשר לפחות שלוש שעות בין ארוחת הערב לשעת השינה לעיכול תקין. תרגול זה יתמוך גם בשינה איכותית.

אל תאכלו בזמן שאתם עובדים

זה מפתה לנשנש בזמן שאתם מקלידים, מקשיבים לשיחת ועידה או מגיבים להודעות מייל, אבל עדיף לקחת הפסקה.

מחקר שנערך בשנת 2020, מצא כי אכילה מוסחת משפיעה על עיבוד הטעם, ומגבירה את הרגישות לאכילת יתר.

היצמדו ללוח הזמנים המוגדר שלכם ולחצו על לחצן ההשהיה בעבודה, כמו גם על הטלפון, הטלוויזיה או הסחות אחרות בזמן שאתם נהנים מהארוחות שלכם. זה אולי מרגיש לא שגרתי, אבל פשוט אכילה ללא ריבוי משימות יכולה לעזור לכם לאכול בצורה יותר מודעת, ולהתאים טוב יותר לרמזים של הגוף, כך שתוכלו ליהנות מהאוכל, ולהפסיק כשהוא מלא, ולא ממולא או איטי.

העדיפו מזון מלא

כרגע זה מפתה לרדת לעבר מוצרי נוחות ומזונות נוחים. אבל בנוסף להיפטרות מחומרים מזינים וסיבים טבעיים, מזון מעובד מאוד יכול לגרום להרס עם חילוף החומרים וקו המותניים שלכם. מחקר קטן משנת 2019 עקב אחר 20 מבוגרים מאושפזים שסופקו להם דיאטות מעובדות במיוחד או לא מעובדות במשך 14 יום כל אחד, בסדר אקראי.

החוקרים גילו כי הגישה למזונות האולטרה מעובדים הובילה אנשים לצרוך עודף של 500 קלוריות ביום ועלייה במשקל לאחר מכן, בהשוואה למחיר הלא מעובד.

במילים אחרות, סביר יותר שתפסיקו לאחר אכילת תפוח אחד וקומץ קטן של שקדים, אך אתם נוטים יותר לטרוף שקית שלמה של צ'יפס. במהלך הקניות בסופר שלבו כמה דברים שאי אפשר לחיות בלעדיהם, ותכננו ארוחות סביב ירקות טריים או קפואים, חלבונים רזים, כמו שעועית, עדשים או דגים, שומנים טובים, כולל שמן זית כתית מעולה, אבוקדו ואגוזים.

עבודה מהבית
זה מפתה לנשנש בזמן שאתם מקלידים, מקשיבים לשיחת ועידה או מגיבים להודעות מייל, אבל עדיף לקחת הפסקה | צילום: shutterstock

מצאו דרכים חלופיות להתמודד עם לחץ

להגיע לאוכל כדי להרגיע את עצמכם זה טבע האדם. אבל דפוס מתמשך של שימוש במזון להתמודדות עם הרגשות יוביל ללא ספק לעלייה במשקל, לרוקן אנרגיה, להפריע לשינה ואפילו להחליש את המערכת החיסונית.

אם אתם מוצאים את עצמכם משתוקקים למאכלים לעיתים קרובות מדי, התחייבו לבדוק דרכים חלופיות לעבור את המשבר הזה.

הקפדה על לוח הזמנים של אכילה מושכלת ללא הפרעות ותעדוף מזונות שלמים יכולים לעזור לכם לזהות מתי אתם נמשכים למטבח לא מתוך רעב, אלא בגלל רגשות. מודעות זו יכולה לאפשר לכם לבדוק דרכים אחרות להתמודד.

להיות בבית עשוי לתת לכם את החופש והגמישות לבדוק כישורים חדשים ולטפח הרגלים בריאים יותר.

 

התמקדו באיזון כדי לשמור על בריאות נפשית ופיזית, להישאר פרודוקטיביים ולהתקדם - יום אחד בכל פעם.

מקור - thehealthy