כך תאכלו נכון גם בחוץ

גם כשאוכלים בחוץ ניתן לחסוך קלוריות מיותרות וליהנות מארוחה בריאה ומזינה יותר בעזרת כמה התאמות פשוטות

Waitress Welcoming Restaurant Guests Take Order Writing On Notepad

רבים מאיתנו נוהגים לאכול בחוץ לפעמים גם מספר ארוחות בשבוע, בין אם בפגישות עבודה או כבילוי – מה שעשוי להגיע לשליש מצריכת הקלוריות שלנו. ביצוע שינויים קטנים באופן בו אנחנו קונים, מבשלים ומגישים מזון יכול ליצור שינוי משמעותי בבריאותנו. אבל מה לגבי אוכל ממסעדות?

סוזן בוורמן, מנהלת הדרכת תזונה בחברת הרבלייף  מעניקה טיפים כיצד לאכול נכון גם כשאוכלים בחוץ:  

מד רעב

אל תגיעו לארוחה כשאתם מורעבים. אחת הבעיות השכיחות כשאתם אוכלים במסעדה היא שלוקח זמן להתיישב, לעיין בתפריט ולבצע את ההזמנה. עד שהארוחה שלכם מגיעה, אתם כבר גוועים ברעב. זו גם הסיבה שמסעדות רבות מגישות סלסלת לחמים ומטבלים לפני הארוחה. במקום להגיע מורעבים, אכלו משהו קטן לפני שאתם יוצאים מהבית: פרי, כמה כפות גבינת קוטג' או יוגורט, או חופן קטן של אגוזים, כך תוכלו בקלות להימנע מאכילת לחם ומטבלים שעלולים להוסיף לארוחה מאות קלוריות עוד לפני שאכלתם את המנה הראשונה.

מים בששון

קוקטיילים, יין, סודה ומשקאות ממותקים דוגמת לימונדה לא משביעים אבל הם בהחלט מוסיפים קלוריות מיותרות וסוכרים. במקום זאת, העדיפו תמיד מים או גוונו עם תה קר לא ממותק, או מים מינרליים עם פלח לימון/ תפוז/ מלפפון.

עוד ב"בריאות"

חום או לבן: איזה סוכר עדיף עבורכם?

רוטב מותאם אישית

פתיחת הארוחה עם סלט היא הרגל נפלא שכדאי לאמץ, כל עוד הסלט אינו עמוס במרכיבים עתירי שומן וברוטב עשיר בשומן ובקלוריות. העדיפו שפע ירקות ירוקים ורוטב משמן וחומץ המוגש בצד, וצרו "מטבל מותאם אישית". טבלו את המזלג ברוטב, ואז נגסו בכמה עלים ירוקים שהעמסתם על המזלג. כך תוכלו ליהנות מטעימה קטנה מהרוטב עם כל נגיסה, אבל תשתמשו בכמות רוטב קטנה באופן משמעותי.

חוק הראשוניות 

אם אתם סועדים עם קבוצה, נסו להזמין לפני שכולם עושים זאת. אם תכננתם מראש מה תאכלו, יהיה לכם קל יותר לאכול בהתאם לתפריט שלכם אם תבצעו את ההזמנה קודם, לפני שתושפעו מהבחירות של כולם. כשמגיע זמן הקינוח, תוכלו להזמין פירות טריים או קפה עוד לפני שאתם מציצים בתפריט - ולפני שהסועדים האחרים מזמינים עוגות/קינוחים מתוקים.

התחלקו במנות ועקבו אחר מספר הקלוריות

מנות במסעדה עלולות להיות ענקיות. לכן, חלקו את המנה הראשונה עם שותף לארוחה והזמינו תוספת ירקות, או בקשו לארוז את השאריות מיד לאחר שאכלתם את המנה שלכם.