"לטוס לניתוח פלסטי מורכב בהרדמה כללית בחו"ל זה כמו רולטה רוסית"

בעקבות המקרה של נסרין קדרי, זאת ההמלצה הגורפת של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית

נסרין קדרי
נסרין קדרי | צילום: צילום: ענבל מרמרי

בהמשך לפרסומים כי הזמרת נסרין קדרי עברה ניתוח למתיחת בטן בטורקיה, נודע לאחרונה כי היא אושפזה כעבור מספר ימים לאחר שחזרה לארץ, כשחשה בכאבים והגיעה להיבדק במיון, שם התברר שהתפרים של הניתוח נפתחו וגרמו לזיהום. האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית שב ומזהיר את הציבור הישראלי מפני ביצוע ניתוחים פלסטיים מחוץ למערכת הבריאות הישראלית.

בכל שנה מגיעים לחדרי המיון של בתי החולים הציבוריים כ-60 נשים וגברים בעקבות סיבוכים של ניתוחים אסתטיים שנערכו מחוץ לגבולות מדינת ישראל. הסיבוכים הללו עשויים להגיע לסכנת מוות ממשית, לזיהום קשה ולעיתים צלקות קשות לכל החיים!

עוד ב"בריאות"

זאת השיטה שתעזור לכם לייצר מוטיבציה ב-10 דקות

"אני מאחל לזמרת החלמה מהירה ויודע שהצוות הרפואי בארץ טיפל בה היטב, מדובר במקרה כואב ומצער שחשוב שהציבור ילמד ממנו." מסר ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית.

"יש לזכור שבכל ניתוח יש גם סיכונים ותקופת החלמה ולכן חיוני שהציבור יבין שבישראל מומחה בכירורגיה פלסטית הוא רופא שלאחר קבלת הרישיון לעסוק ברפואה כללית בחר להמשיך את הכשרתו ולהתמחות בענף הרפואי הנקרא כירורגיה פלסטית ואסתטית, השלים את תקופת ההתמחות שנמשכה 6 שנים, במהלכה טיפל בפצועי מלחמה, נפגעי כוויות ונשים שזקוקות לשיחזור שד, עמד בהצלחה בכל הדרישות הכרוכות בה וקיבל ממשרד הבריאות תעודת רופא מומחה בתחום זה. כך שבחלוף כ-13 שנה מתחילת לימודיו הפך לרופא מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית שמביא עמו אל שולחן הטיפולים והניתוחים, ניסיון רב, הכשרה מעמיקה ויכולת למנוע מראש סיבוכים ואף לטפל בהם אם חלילה קרו. לוותר על כל זה לטובת ביצוע ניתוח פלסטי מורכב בהרדמה כללית בחו"ל מחוץ למערכת הבריאות זה ממש כמו רולטה רוסית. לא ניתן לדעת מי הרופא המטפל, איזה הכשרה עבר ולא לעבור החלמה ראויה בפיקוח צמוד של פלסטיקאי".

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בארץ.