לראשונה בטלוויזיה: סדרת דרמה שעוסקת באינתיפאדה השנייה

היוצרים של "אופוריה", "שעת נעילה", "מנאייכ" ו"שטיסל" מביאים לרשת 13 את "שמיים אדומים", סדרת דרמה שתעסוק באינתיפאדה שאירעה בתחילת שנות ה-2000 ובמצבע "חומת מגן", שבא בעקבותיה. הצילומים יצאו לדרך בקרוב עם שמות מאוד מוכרים על הסט

הפיגוע במלון פארק בנתניה
הפיגוע במלון פארק בנתניה | צילום: רויטרס

"שמיים אדומים", סדרת הדרמה החדשה של רשת 13, תהיה הראשונה על המסך הקטן שתעסוק באינתיפאדה השנייה ובמבצע "חומת מגן", שאליו יצאה ישראל בעקבותיה.

האינתיפאדה השנייה הינה מהפצעים המדממים ביותר בהיסטוריה של המזרח התיכון. היא גבתה קורבנות רבים ויצרה פילוג חסר תקדים בחברה הישראלית. הסדרה, המבוססת על ספרו רב המכר של דניאל שנער הנושא את אותו השם, תהיה בהשראת אירועים אמיתיים. מעבר להיותה סדרת ריגול ומתח, היא תביא למסך סיפור יוצא דופן על חברות ואהבה, נאמנויות מתנגשות וקנאה.

הצילומים יצאו לדרך בקרוב, והם צפויים לכלול סצנות המשחזרות מבצעים צבאיים ואירועים תקופתיים מכוננים, כפי שטרם נעשו בטלוויזיה הישראלית. בתפקידים הראשיים מככבים מאור שוויצר, אמיר חורי, אלונה סער, ליהי קורנובסקי, יעקב זאדה דניאל, ג'ורג' אסקנדר, לואי נופי והשחקנית האוסטרלית אנני שפירו, לב לוין, יואב לוי, הית׳ם עומארי ומוראד חסן.

לפרויקט הדגל החדש של רשת 13 אחראים כמה מאנשי הטלוויזיה הישראלים המובילים, שהביאו למסך כמה מהסדרות המצליחות ביותר בארץ ובעולם: המפיק יואב גרוס (מנאייכ, בני אור), היוצרים רון לשם (אופוריה, בופור, שעת נעילה), דניאל שנער (מחבר הספר) ודניאל אמסל (אופוריה, שעת נעילה), והבמאי אלון זינגמן (מנאייכ, שטיסל).

רון לשם
רון לשם