מגי'ק רוכשת את פעילות ה-AppBuilder של בלופניקס תמורת 17 מיליון דולר

בלופניקס הישראלית נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 19 מיליון דולר, הפעילות הנרכשת מהווה רק 20% מההכנסות

חברת התוכנה מגי'ק רוכשת את פעילות ה-AppBuilder של בלופניקס הישראלית – תמורת 17 מיליון דולר - כך דיווחה היום לבורסה. בלופניקס נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 19.5 מיליון דולר, והפעילות שרוכשת מג'יק מהווה רק כ-20% מהכנסותיה.

בעקבות העסקה מוסיפה מניית מג'יק בכ-2% בבורסה בתל אביב. העסקה תתבצע במזומן וצפויה להגיע לסיום (קלוזינג) בסוף נובמבר. נכון לסוף הרבעון השני של 2011, נמצאו בקופתה של מג'יק כ-45 מיליון דולר. על פי מג'יק, לא מתוכננים פיטורי עובדים בעקבות המעבר.

מג'יק, שבשליטת קבוצת פורמולה, נסחרת בבורסות ת"א ונאסד"ק. החברה מפתחת פלטפורמת פיתוח יישומים ואינטגרציה. פלטפורמת ה-iBOLT שלה מאפשרת ניהול תהליכים עסקיים וקישור בין מערכות המידע הקיימות בארגון בהספקי פיתוח גבוהים.

בלופניקס מתמחה בפיתוח ושיווק כלי תוכנה המיועדים למודרניזציה של מערכות מחשב גדולות ובהסבה ופיתוח מהיר של אפליקציות בין פלטפורמות מחשוב שונות. לחברה משרדי מכירות שבחלקם מהווים גם מרכזי שרות ותמיכה בארה"ב, אנגליה, דנמרק, גרמניה, צרפת, איטליה, הולנד, ישראל, אוסטרליה, קפריסין, רומניה ורוסיה.

גיא ברנשטיין, מנכ"ל מג'יק אמר כי "רכישת פעילות ה-AppBuilder - תאפשר למג'יק להרחיב את קו מוצריה, תוך חיזוק מיצובה כספקית גלובלית של פלטפורמות לפיתוח יישומים. הרכישה תעלה את נתח השוק של מג'יק, ותייצר עבורנו הזדמנויות עסקיות חדשות על ידי מינוף בסיס הלקוחות העולמי של בלופניקס, הכולל ארגונים מובילים, חדשניים וגדולים במגוון תחומי תעשייה ושווקים ורטיקליים".

אריק גרין, מנכ"ל בלופניקס אמר כי "העסקה תשפר משמעותית את מצבה הפיננסי של החברה ותאפשר לנו למקד את את מאמצינו ביכולות הליבה שלנו, שהן מנוע הצמיחה לטווח ארוך של החברה".