המיזם החדש של תשובה: בית ספר לסוחרי נוסטרו

>> ברק קפיטל, חברת הנוסטרו של אייל בקשי (48%) וקבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה (47.6%), היא אחת השחקניות המסתוריות בשוק ההון הישראלי, המשתדלת לנהל את פעילות המסחר בנגזרים שלה רחוק מאור הזרקורים. ואולם בשבועות האחרונים הוציאה החברה הודעה מפתיעה. היא פותחת אקדמיה למסחר ומזמינה את מי שרוצים לסחור בשוק ההון ללמוד מאנשי ברק קפיטל.

האקדמיה החדשה מוחזקת בידי ברק (80%) וחברת תבונה בשוק ההון של גיא ברנד (20%), המשמש גם כמנכ"ל משותף יחד עם יניב דניאלי. ברנד, שהגיע מעולם הפרסום וקידום המכירות, חבר לדניאלי ששימש כסוחר נוסטרו בהראל בתפקידו האחרון, והציעו לבקשי להקים את האקדמיה. בקשי נעתר והשקיע סכום המוערך בכמה עשרות מיליוני שקלים במקום.

האקדמיה מציעה שני מסלולים: בעלי ניסיון של שנתיים לפחות ישלמו 10,000 שקל עבור קורס של 4 חודשים, וחסרי ניסיון ישלמו 18 אלף שקל בעבור קורס של תשעה חודשים.

השאלה המרכזית היא איזה רווח מפיקה ברק קפיטל מפתיחת האקדמיה, שכן בניגוד לבתי ספר דומים, בית ספר זה אינו מציע לסוחרים לעבוד על מערכת שלו כשייסימו את הקורס, ויידרשו מספר מסוים של תלמידים כדי להשיב את עלות ההשקעה.

"סוחר נוסטרו טוב שווה הרבה לחברה. בעזרת האקדמיה יש לי את האפשרות למצוא את סוחר העל הבא, וזו המטרה שלנו. אילו רצינו לפתוח בי"ס לשוק ההון, לא היינו עושים מבחני הכשרה וסינון. המטרה היא לאתר אנשים עם פוטנציאל גבוה", הסביר ברנד.