אכזבה למשקיעים: הסתברות של 50% למציאת 9-3 TCF גז טבעי בבלוק 12 בקפריסין

נובל אנרג'י: "החברה זיהתה 12 מבנים נוספים הנמצאים בשכבת המטרה של חולות תמר בפוטנציאל כולל של 20 TCF"

חברת נובל אנרג'י השותפה האמריקאית והמפעילה של כל תגליות הגז הטבעי בישראל, פירסמה בשעה האחרונה נתונים על פעילותה ברחבי העולם בהמשך לכנס אנליסטים שערכה, ואליו התכוננו המשקיעים הישראלים. השותפות הישראליות של נובל - דלק קידוחים, אבנר, ישראמקו ,דלק אנרגיה וכהן פיתוח - נמצאות בהפקת מסחר בבורסה.

נובל פירסמה לראשונה את הכמויות המוערכות בקידוח בלוק 12 בקפריסין, המתנהל בחודשים האחרונים. לפי נובל, קיימת הסתברות של 60% להמצאות 9-3 TCF (טריליון רגל מעוקבת) של גז טבעי במקום. מדובר בכמות מאכזבת עבור המשקיעים, מכיון ועד כה, למרות שלא יצאו הערכות רשמיות, הציפיות עמדו על 10 TCF. לדלק קידוחים ואבנר אופציה לרכוש 15% מהרישיונות כל אחת.

כמו כן, נוהל מעדכנת כי לקידוח לוויתן 1, שאמור לבדוק האם קיים נפט בשכבות התחתונות של מאגר הגז הטבעי הענקי, והופסק בשל תקלה לפני מספר חודשים, היא עתידה לשוב בתחילת 2012.

עם זאת, לנובל היו מספר בשורות טובות למשקיעים באגן הים התיכון: "החברה זיהתה 12 מבנים נוספים הנמצאים בשכבת המטרה של חולות תמר בפוטנציאל כולל של 20 TCF. בנוסף, קיים פוטנציאל ל-2.7 מיליארד חביות נפט מתחת לשטחי הרישיונות של החברה" כתבו בנובל.