אלרן השקעות בהסדר חוב, וגדי דנקנר מבקש לאשר לו שכר של 60 אלף שקל בחודש

אלרן נדל"ן, מקבוצת אלרן השקעות, העבירה את התשלום השני מתוך חוב של 9.8 מיליון דולר, בסך 2.35 מיליון דולר, לבעלי מניות המיעוט (11%) של פיירפורד. המניה זינקה ב-16%

>> בעלי המניות של אלרן נדל"ן, חברה מקבוצת אלרן השקעות הכושלת שבשליטת משפחת דנקנר, קיבלו אתמול סוף סוף מעט בשורות טובות. אחרי עיכוב של חודשים ארוכים, העבירה בזיליקה, החברה הבת הקפריסאית של אלרן נדל"ן, את התשלום השני לבעלי מניות המיעוט של חברת פיירפורד, בהיקף של 2.35 מיליון דולר. מניית אלרן נדל"ן, הנמצאת ברשימת השימור, עלתה ב-16% בעקבות הידיעה, גם אם במחזור זעום של 3,000 שקל.

מעל ראשה של בזיליקה ריחף קנס של 2 מיליון דולר, שהחברה היתה אמורה לספוג אם לא תעמוד בהתחייבותה לשלם לבעלי מניות המיעוט בפיירפורד את התשלום , מתוך סכום כולל של 9.8 מיליון דולר עבור מניותיהם בחברה (11%).

ייתכן שהחברה תנסה למנף את האופטימיות באסיפת בעלי מניות שתתכנס בעוד כשבוע וחצי, שבה תבקש מבעלי מניותיה לאשר את הסכם העסקתו של בעל השליטה גדי דנקנר, אחיו של דני דנקנר ובן דודו של נוחי דנקנר, בעלות של 60 אלף שקל לחודש. זאת, כשרק לפני כחודשיים הגיעה להסדר נושים עם בעלי האג"ח שלה, שכולל "תספורת" של 25%, וכשיש לה בור של 48 מיליון שקל בהון העצמי, התחייבויות בהיקף של 172 מיליון שקל והערת "עסק חי" בדו"חותיה.

אם תאשר האסיפה את ההסכם, החל מסוף נובמבר הקרוב, ולמשך שלוש השנים הבאות, ימונה גדי דנקנר, שישב עד עתה על כסא יו"ר אלרן נדל"ן, למנכ"ל החברה. עבור שירותי הניהול שלו, ייהנה דנקנר מעלות שכר של 60 אלף שקל בחודש עבור 75% משרה, או 720 אלף שקל לשנה, ו-2.2 מיליון שקל לשלוש שנים. לו היה גדי דנקנר נותר יו"ר החברה בלבד, הוא לא היה זכאי לתשלום, כמו יתר חברי הדירקטוריון - בן דודו דורי דנקנר, רון לובש, בועז סוקול ודוד אלכסנדר - שלושת האחרונים מקרן מרקסטון.

אלרן נדל"ן נמצאת בשליטת אלרן השקעות (38%), שבבעלות גדי, דורי ודני דנקנר, לצד קרן מרקסטון (17%) ואיתוראן (11%). החברה פועלת בתחום ייזום נדל"ן במדינות מתפתחות - כמו8 רוסיה ותאילנד - ותחום התיירות, בעיקר עיר המלכים באילת.

במסגרת ההסדר הומרו סדרות אג"ח א' ו-ב' של החברה לסדרת אג"ח ג', בהיקף של 74% מהחוב המקורי. האג"ח החדשות נושאות ריבית שנתית של 8% ויועמדו לפרעון בתשלום אחד, בנובמבר 2012. האג"ח החדשות גובו בשעבודים על רוב נכסי החברה. כמו כן, קיבלו הנושים 20% ממניות אלרן נדל"ן.